CSM Ploieşti – LPS Viitorul Piteşti 29-20
Medalii de bronz pentru CSM Ploieşti în ediţia de campionat 2021-2022!
Luni, 30 mai, Ora 17.30, Campionatul Judeţean, Juniori E, Etapa a 24-a
ACS Viking Pruszynski Ploieşti - CSM Ploieşti 1-4
Miercuri, 1 iunie, Campionatul Judeţean, Juniori 5, Semifinale Play-off
CSM Ploieşti - ACS Petrolul ’52 Ploieşti 2-6
Sâmbătă, 4 iunie, Campionatul Judeţean, Juniori 5, Finala Mică
CSM Ploieşti – Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii 2-2, 7-6 după lovituri de departajare
Locul 3 în Campionatul Judeţean pentru CSM Ploieşti!
Box
Marţi-Duminică, 31 mai - 5 iunie, Cupa României de Juniori, Brăila
CSM Ploieşti a obţinut 3 medalii, câte una din fiecare metal, aurul fiind cucerit de Fabian Stroe (48 kg).
Patinaj viteză
Miercuri, 1 iunie, Concurs „Kids Talent”, Braşov
Sportivii de la CSM Ploieşti au urcat de trei ori pe podium, obţinând 1 loc 1, 1 loc 2 şi un loc 3 în clasamentul general.
Atletism
Vineri-duminică, 3-5 iunie, Campionatele Internaţionale de Atletism ale României, Campionatele Naţionale „U20”, Etapa I
CSM Ploieşti a obţinut o medalie de aur la „internaţionale”, prin Petre Rezmiveş (100 metri plat) şi un loc 2, prin Teodora Iancu, la „U20”.
Judo
Vineri-duminică, 3-5 iunie, Finalele Campionatelor Naţionale de Copii U14 şi U12, Braşov
CSM Ploieşti a obţinut o medalie de bronz, prin Timotei Pistriţu.
Gimnastică ritmică
Sâmbătă-duminică, 4-5 iunie, Cupa Forex, Braşov
CSM Ploieşti a obţinut 13 medalii, dintre care 2 de aur, 7 de argint şi 4 de bronz.
Kempo
Sâmbătă, 4 iunie, Cupa Munteniei, Piteşti
Sportivii de la CSM Ploieşti au obţinut 9 medalii (2 de aur, 5 de argint, 2 de bronz) şi 4 cupe în piramide
În această săptămână, sportivii clubului sunt implicaţi în următoarele competiţii:

Handbal
Vineri-duminică, 10-12 iunie, Junioare 4, Turneu Olympic Summer Cup, Buftea
Fotbal
Vineri, 10 iunie, Campionatul Judeţean, Juniori E, Etapa a 26-a
AS Atletic United Ploieşti - CSM Ploieşti
Înot
Vineri-duminică, 10-12 iunie, Finalele Campionatelor Naţionale de Copii 10-11 ani, Braşov