Rezultatele obţinute de sportivii de la CSM Ploiesti în ultima săptămână
Baschet
Miercuri, 27 aprilie, ora 18.00, Baschet Seniori, Etapa a 30-a
BC CSU Sibiu - CSM Ploieşti 88-93 (27-13, 20-31, 22-22, 19-27)
CSM Petrolul Ploieşti a încheiat ediţia de campionat 2021-2022 pe poziţia a 9-a a clasamentului Ligii Naţionale.
Miercuri-duminică, 27 aprilie – 1 mai, Baschet feminin U16, Turneul Final, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti – Champions Bucureşti 70-72
CSM Ploieşti – LPS Alba Iulia 64-42
CSM Ploieşti – ACS Dan Dacian Bucureşti 39-78
CSM Ploieşti – Valbon Arad 81-46
CSM Ploieşti – Sportul Studenţesc Bucureşti 66-53
Locul 5 ocupat de CSM Ploieşti la finalul campionatului.
Handbal
Marţi, 26 aprilie, ora 16.30, Junioare III, Seria Valoare 2, Etapa a 8-a
CSM Ploieşti - CSM Bucureşti 35-27 (13-8, 10-7, 12-12)
Sâmbătă, 30 aprilie, ora 11.00, Junioare II, Seria Valoare 2, Etapa a 4-a
CSM Bucureşti - CSM Ploieşti 34-17 (14-9, 20-8)
Sâmbătă-duminică, 30 aprilie – 1 mai, Junioare 4, Turneu semifinal, Cornu
CSM Ploieşti – HC Ştefan Birtalan Bucureşti 36-25
CSM Ploieşti – ACS Tonus Bucureşti 32-26
CSM Ploieşti – LPS Viitorul Piteşti 26-16
CSM Ploieşti – CSM Bucureşti 21-36
Calificare la Turneul Final de pe locul al 2-lea.
Sâmbătă-duminică, 30 aprilie – 1 mai, Juniori 4, Turneu semifinal, Bucureşti
TEC Bucureşti - CSM Ploieşti 47-17
Academia de Handbal Dinamo – CSM Ploieşti 38-24
CS Brazi – CSM Ploieşti 31-12
CSM Ploieşti – CSŞ Nr. 2 Bucureşti 20-24
Gimnastică ritmică
Miercuri-duminică, 27 aprilie-1mai, Cupa „Irina Deleanu”, Bucureşti
Şapte medalii (una de aur, şase de argint):
Junioare 2009, Elena Murărescu - medalie de aur la minge şi argint la măciuci;
Speranţe 2011 - Ingrid Gavril - două medalii de argint, la minge şi panglică, Delia Stroe - una de argint, la minge, şi un loc 4 la panglică;
Copii 2012, Ştefania Puiu a obţinut doua medalii de argint, la minge şi panglică.
În competiţia senioarelor, Sabina Enache a ocupat locul al 8-lea la individual compus.
 
În această săptămână, sportivii clubului sunt implicaţi în următoarele competiţii:
Baschet
Miercuri-duminică, 4-8 mai, Juniori „U13”, Turneul Final, Sala Sporturilor Olimpia
CSM Ploieşti - ACS ID Îngerii Băniei Craiova (miercuri, ora 17.00)
CSM CSU LPS Oradea - CSM Ploieşti (joi, ora 15.00)
Sferturi de finală, semifinale şi finale (vineri-duminică)
 
Handbal
Sâmbătă, 7 mai, Junioare II, Grupa Valoare 2, Etapa a 9-a
CSU Ştiinţa Bucureşti - CSM Ploieşti
Miercuri-duminică, 4-8 mai, Juniori II, Turneul Final Speranţă, Făgăraş
CSM Ploieşti este în grupă cu LPS Timişoara, ACS Sporting Ghimbav şi LPS Bihorul Oradea.
Fotbal
Miercuri, 4 mai, ora 20.00, Campionatul Judeţean, Juniori C, Seria a II-a, Etapa a 18-a
CSM Ploieşti – ACS Petrolul 52 Ploieşti
Vineri, 6 mai, Campionatul Judeţean, Juniori D, Seria Elite, Etapa a 18-a
CSM Ploieşti – AS Atletic United Ploieşti
Sâmbătă, 7 mai, Campionatul Judeţean, Juniori D, Seria Clasic II, Etapa a 18-a
CSM Ploieşti – AS Juniorul Şirna
Luni, 2 mai, Ora 17.00, Campionatul Judeţean, Juniori E, Etapa a 20-a
CSM Ploieşti – CS Câmpina
Vineri, 6 mai, Campionatul Judeţean, Juniori E, Etapa a 21-a
ACS Petrosport Ploieşti – CSM Ploieşti
Judo
Sâmbătă-duminică, 7-8 mai, Cupa Europeană „U18”, Bucureşti
Kempo
Sâmbătă, 7 mai, Open Kickboxing-Dynamite Fighting Show, Bucureşti
Şah
Sâmbătă-duminică, 7-8 mai, Open Bitcoin, Bucureşti
* În cazul sporturilor de echipă, vom reveni cu orele de desfăşurare ale meciurilor în momentul în care acestea vor fi stabilite.
 
Sursa:CSM Ploiesti