Rezultatele obţinute de sportivii de la CSM Ploiesti în ultima săptămână
 
Baschet
Marţi, 29 martie, Ora 16.00, Baschet Seniori, Etapa a 25-a, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti - CSM CSU Oradea 70-63
Duminică, 3 aprilie, ora 18.00, Baschet Seniori, Etapa a 27-a, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti – Dinamo Bucureşti 73-75
Sâmbătă-duminică, 2-3 aprilie, Baschet masculin U13, Turneul 5, Baia Mare
CSM Ploieşti – ACS WildCats Baia Mare 89-17
CSM Ploieşti – LPS Târgu Mureş 108-20
CSŞ Târgovişte – CSM Ploieşti 16-76
 
Handbal
Sâmbătă, 2 aprilie, ora 12.30, Handbal junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 4-a
CSM Ploieşti - CSU Ştiinţa Bucureşti 44-30 (12-10, 18-9, 14-11)
Sâmbătă, 2 aprilie, ora 15.00, Handbal juniori 2, Grupa Speranţă 2, Etapa a 3-a
CSM Ploieşti – CS Concordia Chiajna 32-17 (15-8, 17-9)
Duminică, 3 aprilie, ora 13.00 Handbal junioare 2, Grupa Valoare 2, Etapa 1
CSM Ploieşti – CSM Bucureşti 25-32 (11-14, 14-18)
Duminică, 3 aprilie, ora 12.30, Handbal juniori 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 4-a
CSŞ 3 Steaua Bucureşti – CSM Ploieşti 29-36 (10-13, 11-13, 8-10)
 
Fotbal
Sâmbătă, 2 aprilie, Ora 12.00,  Campionatul Naţional „U19”, Play-out, Seria a 4-a, Etapa a 7-a
CSM Ploieşti – CSM Făgăraş 1-4
Sâmbătă, 2 aprilie, Ora 14.00,  Campionatul Naţional „U17”, Play-out, Seria a 4-a, Etapa a 7-a
CSM Ploieşti – CSM Făgăraş 0-4
Miercuri, 30 martie, Ora 19.30, Campionatul Judeţean, Juniori C, Seria a II-a, Etapa a 14-a
CSM Ploieşti – Akademika Ploieşti 5-0
Vineri, 1 aprilie, ora 19.00, Campionatul Judeţean, Juniori D, Seria Elite, Etapa a 14-a
ACS Viking Pruszynski Ploieşti - CSM Ploieşti 4-2 (0-2)
Vineri, 1 aprilie, Ora 18.00, Campionatul Judeţean, Juniori E, Etapa a 16-a
CSM Ploieşti – ACS Panacea Fitness Club Măneciu 10-2 (5-1)
 
Judo
Vineri-Duminică, 1-3 aprilie, Finala Campionatului Naţional Juniori 1 U21, Focşani
Două titluri de campioni naţionali, prin Vanesa Tolea (-57 kg) şi Alexandru Petre (+100 kg) şi trei medalii de bronz).
 
Şah
Sâmbătă-Duminică, 2-3 aprilie, Festivalul Naţional de Şah Crisade Piteşti
Locul 1 ocupat de Diana Popescu.
Vineri-Duminică, 1-3 aprilie, Open WSB (Weekend Şahist Bucureştean) - ediţia 45, Bucureşti
Locul al 2-lea ocupat de Melania Grigore.
 
* Mai multe detalii privind rezultatele sportivilor găsiţi pe www.csmploiesti.ro.
În această săptămână, sportivii clubului sunt implicaţi în următoarele competiţii:
 
Baschet
Miercuri, 3 aprilie, ora 18.00, Baschet Seniori, Etapa a 17-a
CS Rapid Bucureşti - CSM Ploieşti
Sâmbătă, 6 aprilie, Baschet Seniori, Etapa a 28-a
CS Municipal Târgu Jiu - CSM Ploieşti
Vineri-duminică, 8-10 aprilie, Baschet fete U16, Turneul 5, Arad
ACS Primo Megaball Piteşti - CSM Ploieşti
CSM Ploieşti - CSŞ CSM Târgovişte
CS Universitatea Valbon Arad - CSM Ploieşti
Sâmbătă-duminică, 9-10 aprilie, Baschet masculin U18, Turneul 3
CSŞ Gheorghieni - CSM Ploieşti
CSM Ploieşti - CN Aurel Vlaicu Bucureşti
 
Handbal
Miercuri, 6 aprilie, ora 16.00, Handbal junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 5-a
CSM Corona Braşov - CSM Ploieşti
Sâmbătă, 9 aprilie, Handbal junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 6-a
ACS Sporting Ghimbav - CSM Ploieşti
Joi, 7 aprilie, Handbal junioare 2, Grupa Valoare 2, Etapa a 2-a
CSU Ştiinţa Bucureşti - CSM Ploieşti
Duminică, 10 aprilie, Handbal junioare 2, Grupa Valoare 2, Etapa a 3-a
CSŞ 6 Bucureşti - CSM Ploieşti
Sâmbătă, 9 aprilie, Handbal juniori 2, Grupa Speranţă 2, Etapa a 4-a
CSU Piteşti - CSM Ploieşti
Duminică, 10 aprilie, Handbal juniori 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 5-a
CSM Bucureşti - CSM Ploieşti
 
Fotbal
Sâmbătă, 9 aprilie, Ora 12.00,  Campionatul Naţional „U19”, Play-out, Seria a 4-a, Etapa a 8-a
ASC Olimpic Zărneşti - CSM Ploieşti
Sâmbătă, 9 aprilie, Ora 14.00,  Campionatul Naţional „U17”, Play-out, Seria a 4-a, Etapa a 8-a
ASC Olimpic Zărneşti - CSM Ploieşti
Marţi, 5 aprilie, Campionatul Judeţean, Juniori C, Seria a II-a, Etapa a 15-a
ACS Petrosport Ploieşti - CSM Ploieşti
Sâmbătă, 9 aprilie, Campionatul Judeţean, Juniori D, Seria Elite, Etapa a 15-a
CSM Ploieşti – ASCS Petrolul 95 Ploieşti
Sâmbătă, 9 aprilie, Campionatul Judeţean, Juniori D, Seria Clasic II, Etapa a 14-a
CSM Ploieşti – ACS Şcoala de Fotbal AC Toader Ploieşti 2
Vineri, 8 aprilie, Campionatul Judeţean, Juniori E, Etapa a 17-a
CSDP Petrolul Băicoi - CSM Ploieşti
 
Gimnastică ritmică
Miercuri-Sâmbătă, 6-9 aprilie, Cupa Mondială, Sofia (Bulgaria)
 
Atletism
Sâmbătă-Duminică, 910 aprilie, Campionatul Naţional la Copii 1 şi 2, Etapa finală, Bucureşti
 
Înot
Sâmbătă-Duminică, 9-10 aprilie, Campionatul Naţional Regional de cadeţi, Izvorani
 
Judo
Sâmbătă-Duminică, 9-10 aprilie, Cupa Europeană U18, Teplice (Cehia)
 
Sursa:CSM Ploiesti