Rezultatele obţinute de sportivii de la CSM Ploiesti  în ultima săptămână
 
Baschet
Sâmbătă-duminică, 12-13 martie, Baschet băieţi U19, Turneul 2, Sala „Olimpia”, Ploieşti
CSŞ Tulcea - CSM Ploieşti 48-82
CSM Ploieşti - CSŞ Târgovişte 74-71
 
Handbal
Sâmbătă, 12 martie, Ora 16.30, Handbal junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa 1, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti - ACS Sporting Ghimbav 45-23 (16-6, 12-8, 17-9)
Duminică, 13 martie, Ora 11.30, Handbal juniori 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 2-a, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti - CSM Bucureşti 29-44 (10-10, 9-16, 10-18)
Duminică, 13 martie, Ora 11.30, Handbal junioare 2, Grupa C, Etapa a 10-a, Slobozia
CSŞ Slobozia - CSM Ploieşti 23-30 (12-13, 11-17)
 
Judo
Sâmbătă-duminică, 12-13 martie, Cupa Europeană de Juniori 2 – U18, Zagreb
Medalie de aur - Vanesa Tolea (-52 kg)
Medalie de argint - Alexandru Petre (+90 kg)
 
* Mai multe detalii privind rezultatele sportivilor găsiţi pe www.csmploiesti.ro.
 
În această săptămână, sportivii clubului vor fi implicaţi în următoarele competiţii:
 
Baschet
Luni, 14 martie, Ora 18.00, Baschet Seniori, Etapa a 23-a, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti - CSA Steaua Bucureşti
Sâmbătă, 19 martie, Ora 18.00, Baschet Seniori, Etapa a 24-a, Craiova
SCMU Craiova - CSM Ploieşti
Sâmbătă-duminică, 19-20 martie, Baschet Juniori U18, Turneul 6, Piteşti
CSM Ploieşti - CSŞ Sibiu (sâmbătă)
ABC T-Pack Ploieşti - CSM Ploieşti (sâmbătă)
CSM Ploieşti - LPS Viitorul Piteşti (duminică)
 
Gimnastică ritmică
Miercuri-duminică, 16-20 martie, Cupa Mondială, Atena
CSM Ploieşti va fi reprezentat de Sabina Enache
 
Handbal
Sâmbătă, 19 martie, Ora 11.00, Handbal junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 2-a, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti - CSŞ Buzău
Sâmbătă-duminică, 19-20 martie, Junioare IV, Faza Euro-Regiune, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti - AS Atletic Junior 2009 Călăraşi (sâmbătă, ora 17.00)
AS „Astăzi Pentru Viitor” Mihail Kogălniceanu - CSM Ploieşti (sâmbătă, ora 18.00)
Duminică, semifinale - 9.30 şi 10.30, finale - 14.00 şi 15.00
 
Fotbal
Sâmbătă, 19 martie, Ora 12.00,  Campionatul Naţional „U19”, Play-out, Seria a 4-a, Etapa a 5-a
CSM Ploieşti - ACS SR Municipal Braşov
Sâmbătă, 19 martie, Ora 14.00,  Campionatul Naţional „U19”, Play-out, Seria a 4-a, Etapa a 5-a
CSM Ploieşti - ACS SR Municipal Braşov
Miercuri, 16 martie, Campionatul Judeţean, Juniori C, Seria a II-a, Etapa a 12-a, Parc Vest
CSM Ploieşti - Savi Sport Ploieşti
Sâmbătă, 19 martie, Campionatul Judeţean, Juniori D, Seria Elite, Etapa a 12-a
CSO Tricolorul Breaza - CSM Ploieşti
Vineri, 18 martie, Campionatul Judeţean, Juniori E, Etapa a 14-a, Parc Vest
CSM Ploieşti - Hagianu Mircea Junior Câmpina
 
Atletism
Sâmbătă-duminică, 19-20 martie, Campionatul Naţional U20, Bucureşti
 
Judo
Vineri-sâmbătă, 18-19 martie, Finala Campionatului Naţional de Tineret U23, Bucureşti
 
Înot
Sâmbătă-duminică, 19-20 martie, Campionatele Naţionale Regionale pentru copii 10-11 ani, Izvorani
 
* În cazul sporturilor de echipă, vom reveni cu orele de desfăşurare ale meciurilor în momentul în care acestea vor fi stabilite.
 
Sursa:CSM Ploiesti