Rezultatele obţinute de sportivii de la CSM Ploiesti în ultima săptămână
Box
Miercuri-sâmbătă, 2-5 martie, Cupa României Feminin, Bucureşti
Medalie de aur: Livia Botică (81 kg) - tineret
Medalie de argint: Geanina Bănică (57 kg) - junioare
Medalie de bronz: Florentina Ivănoiu (57 kg) - junioare
Baschet
Miercuri, 2 martie, ora 18.00, Baschet Seniori, Etapa a 21-a, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti  - CS SCM OHMA Timişoara 85-93
Sâmbătă, 5 martie, ora 17.00, Baschet Seniori, Etapa a 22-a, Constanţa
ABC Athletic Neptun Constanţa - CSM Ploieşti 86-71
Sâmbătă-duminică, 5-6 martie, Baschet fete U16, Turneul 6, Piteşti
CSM Ploieşti  - ACS Primo Megaball Piteşti 67-44
CSŞ CSM Târgovişte - CSM Ploieşti 41-66
CSM Ploieşti - CS Universitatea Valbon Arad 99-56
Handbal
Sâmbătă, 5 martie, Handbal juniori 2, Grupa Speranţă 2, Etapa 1, Chiajna
CS Concordia Chiajna - CSM Ploieşti 33-25 (17-17, 16-8)
Duminică, 6 martie, Ora 11.00, Handbal juniori 3, Grupa Valoare 2, Etapa 1, Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti – CSŞ 3 Steaua Bucureşti 32-29 (10-10, 6-11, 16-8)
Kempo
Sâmbătă, 5 martie, Campionatul Naţional de Semi-Kempo, Bucureşti, Sala Apollo
CSM Ploieşti a obţinut 5 titluri de campioni naţionali (Alin Garoseanu, Narcis Păun, Luca Frăsineanu, David Vasilescu şi Prinţ Dumitru), 5 medalii de argint şi 8 de bronz.
Atletism
Luni-marţi, 28 februarie-1 martie, Campionatul Naţional de Iarnă - Aruncări Lungi - Seniori U23, U20, Craiova
Medalie de bronz la aruncarea suliţei: Teodora Iancu
Sâmbătă-duminică, 5-6 martie, Campionatul Naţional de sală Cadeţi - U16 şi Probe Combinate, Bacău
Atletul Mihai Militaru a devenit vicecampion naţional în proba de „200 metri plat”.
Şah
Sâmbătă-duminică, 5-6 martie, Festivalul Florin Gheorghiu
Şahiştii de la CSM Ploieşti au obţinut cinci medalii: două de aur (Eduard ioniţă şi Amalia Aldea), una de argint (Ştefan Grigorescu) şi două de bronz (Alexandru Constantinoiu şi Vladimir Boştină.
* Mai multe detalii privind rezultatele sportivilor găsiţi pe www.csmploiesti.ro.
În această săptămână, sportivii clubului vor fi implicaţi în următoarele competiţii:
Baschet
Miercuri, 9 martie, ora 17.00, Baschet Seniori, Etapa a 18-a (restanţă), Sala „Olimpia”
CSM Ploieşti  - CSM VSKC Miercurea Ciuc
Duminică-luni, 13-14 martie, Baschet Seniori, Etapa a 23-a
CSM Ploieşti - CSA Steaua Bucureşti
* Programarea urmează să fie făcută în funcţie de opţiunile televiziunii care transmite meciurile din Liga Naţională.
Sâmbătă-duminică, 12-13 martie, Baschet băieţi U19, Turneul 2, Ploieşti
CSŞ Tulcea - CSM Ploieşti
CSM Ploieşti - CSŞ Târgovişte
Handbal
Sâmbătă, 12 martie, Handbal junioare 3, Grupa Valoare 2, Etapa 1
CSM Ploieşti - ACS Sporting Ghimbav
Duminică, 13 martie, Handbal juniori 3, Grupa Valoare 2, Etapa a 2-a
CSM Ploieşti - CSM Bucureşti
Duminică, 13 martie, Handbal junioare 2, Grupa C, Etapa a 10-a
CSŞ Slobozia - CSM Ploieşti
Kempo
Joi-sâmbătă, 10-12 martie, Concurs Internaţional de Grappling, ADCC Republica Moldova
CSM Ploieşti va fi reprezentat de 3 sportivi: Edwin Petrea, Luca Frăsineanu şi Ciprian Manu.
Şah
Vineri-duminică, 11-13 martie, Campionatul Naţional de Şah Rapid şi Blitz, Bucureşti
Judo
Sâmbătă-duminică, 12-13 martie, Cupa Europeană de Juniori 2 – U18, Zagreb
CSM Ploieşti va fi reprezentat de 2 sportivi: Vanesa Tolea şi Alexandru Petre.
* În cazul sporturilor de echipă, vom reveni cu orele de desfăşurare ale meciurilor în momentul în care acestea vor fi stabilite.
 
Sursa:CSM Ploiesti