CSM PLOIESTI.Rezultatele obţinute de sportivii clubului în ultima săptămână
 
Baschet
Sâmbătă-duminică, 19-20 februarie, Juniori „U13”, Turneul 4, Bucureşti
ABC Leii Bucureşti - CSM Ploieşti 29-75
CSM Ploieşti - CS Dinamo CSŞ Nr. 6 Bucureşti 102-31
CSM Ploieşti - ACSB Şoimii Albi Bucureşti 85-17
 
Box
Marţi-sâmbătă, 15-19 februarie, Campionatul Naţional pentru Seniori şi U22, Braşov
Trei titluri de campioni naţionali, prin Marian Ghinoiu (54 kg), George Dumitrescu (67 kg) şi Iulian Dumitrescu (75 kg).
 
Atletism
Duminică, 20 februarie, Cupa Municipiului Bucureşti
Teodora Iancu - locul al 2-lea la aruncarea suliţei
Sâmbătă-Duminică, 19-20 februarie, Campionatul Naţional U18 şi U16, Etapa I
Mihai Militaru - locul 2 la 60 metri şi locul 3 la 200 metri
Daniela Dîrman - locul 4 la pentatlon
Philippe Popa - locul 5 la heptatlon
Valentina Soare - locul 5 la aruncarea greutăţii
 
Handbal
Sâmbătă, 19 februarie, ora 14.30, Junioare 3, Seria D, Etapa a 14-a
CSŞ Buzău - CSM Ploieşti 26-35 (11-12, 7-10, 8-13)
Duminică, 20 februarie, Sala „Olimpia”, ora 15.00, Junioare 2, Seria C, Etapa a 9-a
CSM Ploieşti – CS Orăşenesc Mizil 34-23 (15-13, 19-10)
Duminică, 20 februarie, ora 12.30, Juniori 3, Seria C, Etapa a 14-a
CSM Focşani - CSM Ploieşti 21-27 (7-14, 6-13, 8-10)
Duminică, 20 februarie, Juniori 4, Faza Judeţeană, Mizil
CSM Ploieşti – ACS Olimpic Mizil 9-29
ACS Academia Junior Ploieşti – CSM Ploieşti 20-22
Finala mică: Tricolorul Breaza – CSM Ploieşti 19-6
 
Patinaj viteză
Vineri-duminică, 18-20 februarie, Inzell (Germania)
Campionatul Naţional pe probe şi poliatlon, categoriile Seniori şi Juniori 1
7 titluri de campion naţional, prin Eduard Niţu (5) şi Adrian Fierar (2); în total, 15 medalii (7 aur, 7 argint, 1 bronz)
 
Şah
Sâmbătă-duminică, 19-20 februarie, Grand Prix MegaChess, Bucureşti
Două locuri 1 (Leon Ioniţă şi Ştefan Grigorescu), un loc 2 (Cezara Ferar), un loc 3 (Melania Grigore) şi un loc 5 (Eduard Ioniţă)
 
Volei
Duminică, 20 februarie, ora 12.45, Sala „Olimpia”, Cadete, Seria D, Etapa a 9-a
CSM Ploieşti - CS Lumina Wolves Sport Bucureşti 0-3 (21-25, 24-26, 22-25)
 
* Mai multe detalii privind rezultatele sportivilor găsiţi pe www.csmploiesti.ro.
 
În această săptămână, sportivii clubului vor fi implicaţi în următoarele competiţii:
 
Înot
Miercuri-Duminică, 23-27 februarie, Cupa Rotary Târgovişte
 
Judo
Vineri-Duminică, 25-27 februarie, Finala Campionatului Naţional de Juniori 2 „U18”, Arad
 
Kempo
Sâmbătă, 26 februarie, Cezar Fight Championship II, Paşcani
CSM Ploieşti va fi reprezentat de Edwin Petrea, Ştefan Panaitescu (în gala televizată) şi alţi 10 sportivi.
 
Atletism
Vineri-Duminică, 25-27 februarie, Campionatul Naţional de Seniori şi Seniori U23, Etapa Finală
 
Volei
Vineri-Duminică, 25-27 februarie, Speranţe Băieţi, Turneul 3, Seria C, Tulcea
CSM Ploieşti, CSŞ-CS Arcada Galaţi, CFT Mihai I Bucureşti şi CSŞ Tulcea
Duminică, 27 februarie, Junioare, Seria C, Etapa a 10-a
LPS Mircea Eliade Bucureşti - CSM Ploieşti
* În cazul sporturilor de echipă, vom reveni cu orele de desfăşurare ale meciurilor în momentul în care acestea vor fi stabilite.
 
Sursa:CSM Ploiesti