Rezultatele obţinute de sportivii de la CSM Ploiesti  în competiţiile la care au participat la finalul săptămânii trecute
Handbal
Sâmbătă, 12 februarie, Ora 13.00, Sala „Olimpia”, Juniori 3, Seria C, Etapa a 13-a
CSM Ploieşti - LPS Focşani 40-7 (14-3, 11-2, 15-2)
Sâmbătă, 12 februarie, Ora 15.00, Sala „Olimpia”, Junioare 3, Seria C, Etapa a 13-a
CSM Ploieşti - CSM Unirea Slobozia 45-27 (16-10, 13-5, 16-12)
Duminică, 13 februarie, Ora 16.30, Sala „Olimpia”, Juniori 2, Seria D, Etapa a 10-a
CSM Ploieşti - AHC Dobrogea Sud Constanţa 29-36 (15-17, 14-19)
Duminică, 13 februarie, Mizil, Junioare 4, Faza Judeţeană
CSM Ploieşti – CSŞ Ploieşti 1 23-2 (7-1, 8-0, 8-1)
CSM Ploieşti – CSŞ Ploieşti 2 26-10 (7-3, 11-3, 8-4)
Finala
CSM Ploieşti – CS Câmpina 26-24 (13-6, 8-11, 5-7)
 
Baschet
Sâmbătă-Duminică, 12-13 februarie, Sala „Olimpia”, Junioare „U16”, Turneul 5
CSM Ploieşti - CS Universitatea Cluj-Napoca 77-20
CSM Ploieşti - Sportul Studenţesc Bucureşti 93-30
CSM Ploieşti - CS Olimpia Bucureşti 69-54
Sâmbătă, 12 februarie, Gheorghieni, Juniori „U19”, Turneul 1 
CN Aurel Vlaicu - CSM Ploieşti 57-93
CSM Ploieşti - CSŞ Gheorghieni 83-73
 
Volei
Vineri-Duminică, 11-13 februarie, Galaţi, Speranţe Băieţi, Seria C, Turneul 4
CSM Ploieşti - CTF Mihai I Bucureşti 0-3
CSM Ploieşti - CSŞ-CS Arcada Galaţi 0-3
CSM Ploieşti - CSŞ Tulcea 1-3
Duminică, 13 februarie, Ora 12.45, Sala „Olimpia”, Junioare, Seria C, Etapa a 9-a
CSM Ploieşti - CSŞ 5 Bucureşti 0-3
 
Atletism
Sâmbătă-Duminică, 12-13 februarie
Campionatul Naţional de Seniori şi „U23”, Etapa a II-a, Bucureşti
7 medalii (1 de aur, 2 de argint, 4 de bronz) prin Petre Rezmiveş (aur la 60 m), Cristian Roiban (argint şi bronz la 60 m), Alexandru Geamănu (bronz la 60 m, argint şi bronz la 200 m) şi Robert Marinescu (bronz la 200 m).
 
Fotbal
Vineri-Duminică, 11-13 februarie, Bucureşti
„Winter Stars Cup Bucureşti” - turneu amical
Echipa de juniori E (antrenor Lucian Catinca) a câştigat competiţia, reuşind să obţină 5 victorii şi un rezultat de egalitate.
 
* Mai multe detalii privind rezultatele sportivilor găsiţi pe www.csmploiesti.ro.
În această săptămână, sportivii clubului vor fi implicaţi în următoarele competiţii:
 
Baschet
Luni, 14 februarie, Liga Naţională, Seniori, Etapa a 20-a
CSM Ploieşti – CS Municipal 2007 Focşani
Sâmbătă-duminică, 19-20 februarie, Juniori „U13”, Turneul 4
ABC Leii Bucureşti - CSM Ploieşti (sâmbătă)
CSM Ploieşti – CS Dinamo CSŞ Nr. 6 Bucureşti (sâmbătă)
CSM Ploieşti – ACSB Şoimii Albi Bucureşti (duminică)
 
Box
Marţi-sâmbătă, 15-19 februarie, Campionatul Naţional pentru Seniori şi U22, Braşov
CSM Ploieşti va fi reprezentat de 5 sportivi.
 
Handbal
Sâmbătă, 19 februarie, Junioare 3, Seria C, Etapa a 14-a
CSŞ Buzău - CSM Ploieşti
Duminică, 20 februarie, Junioare 2, Seria C, Etapa a 9-a
CSM Ploieşti – CS Orăşenesc Mizil
Duminică, 20 februarie, Juniori 3, Seria C, Etapa a 14-a
CSM Focşani - CSM Ploieşti
Duminică, 20 februarie, Juniori 4, Faza Judeţeană
 
Patinaj viteză
Vineri-duminică, 18-20 februarie, Inzell (Germania)
Campionatul Naţional pe probe şi poliatlon, categoriile Seniori şi Juniori 1
 
Atletism
Sâmbătă-duminică, 19-20 februarie, Bucureşti
Campionatul Naţional de Sală, Etapa I, U16 şi U18
 
Gimnastică ritmică
Sâmbătă, 19 februarie, Bucureşti
Verificare pentru lotul olimpic - Sabina Enache
 
Şah
Sâmbătă-duminică, 19-20 februarie, Grand Prix MegaChess, Bucureşti
 
Volei
Duminică, 20 februarie, Cadete, Seria D, Etapa a 9-a
CSM Ploieşti – CS Lumina Wolves Sport Bucureşti
 
* În cazul sporturilor de echipă, vom reveni cu orele de desfăşurare ale meciurilor în momentul în care acestea vor fi stabilite.
 
Sursa si foto:CSM Ploiesti