Rezultatele obţinute de sportivii de la CSM Ploiesti în competiţiile la care au participat la finalul săptămânii trecute
 
Baschet
Vineri, 4 februarie, ora 17.30, Liga Naţională, Etapa a 19-a
FC Argeş Piteşti - CSM Ploieşti amânat
Vineri-duminică, 4-6 februarie, Sala „Olimpia”, Baschet masculin, Juniori „U18”, Turneul 5
CSM Ploieşti - ABC Leii Bucureşti 54-61
CSM Ploieşti - CN Aurel Vlaicu Bucureşti 57-73
CSM Ploieşti - CSA Steaua Bucureşti 46-53
 
Handbal
Sâmbătă, 5 februarie, ora 14.00, Sala „Olimpia”, Handbal Juniori 2, Seria D, Etapa a 8-a
CSM Ploieşti - CSŞ Călăraşi 31-39 (13-19, 18-20)
Duminică, 6 februarie, ora 13.00, Sala „Olimpia”, Handbal Junioare 2, Seria C, Etapa a 8-a
CSM Ploieşti - CSŞ Tulcea 46-22 (20-9, 26-13)
Duminică, 6 februarie, ora 14.00, Handbal Juniori 3, Seria C, Etapa a 12-a
LPS I. Balaş Soter Buzău - CSM Ploieşti 30-45 (14-17, 7-13, 9-15)
 
Volei
Duminică, 6 februarie, ora 16.00, Volei Cadete, Seria D, Etapa a 8-a
CS Dinamo Bucureşti - CSM Ploieşti 3-0
 
Şah
Duminică-vineri, 4-6 februarie, Şah, Cupa „Rozmarin”, Bucureşti
Ştefan Grigorescu - locul 1 la „U6” şi locul al 2-lea la „U8” - şah clasic
 
* Mai multe detalii privind rezultatele sportivilor găsiţi pe www.csmploiesti.ro.
 
La finalul acestei săptămâni, sportivii clubului vor fi implicaţi în următoarele competiţii:
 
Volei
Vineri-Duminică, 11-13 februarie, Speranţe Băieţi, Seria C, Turneul 4
CSM Ploieşti, CTF Mihai I Bucureşti, CSŞ-CS Arcada Galaţi, CSŞ Tulcea
Duminică, 13 februarie, Junioare, Seria C, Etapa a 9-a
CSM Ploieşti - CSŞ 5 Bucureşti
 
Handbal
Sâmbătă, 12 februarie, Junioare 3, Seria C, Etapa a 13-a
CSM Ploieşti - CSM Unirea Slobozia
Duminică, 13 februarie, Juniori 2, Seria D, Etapa a 10-a
CSM Ploieşti - AHC Dobrogea Sud Constanţa
Duminică, 13 februarie, Juniori 3, Seria C, Etapa a 13-a
CSM Ploieşti - LPS Focşani
Duminică, 13 februarie, Junioare 4, Faza judeţeană, Mizil
CSM Ploieşti, CS Câmpina, Olimpic Mizil, CSŞ Ploieşti (cu 3 echipe)
 
Atletism
Sâmbătă-Duminică, 12-13 februarie
Campionatul Naţional de Seniori şi „U23”, Etapa a II-a, Bucureşti
 
Baschet
Sâmbătă-Duminică, 12-13 februarie, Sala „Olimpia”, Junioare „U16”, Turneul 5
CSM Ploieşti - CS Universitatea Cluj-Napoca (sâmbătă, ora 8.30)
CSM Ploieşti - Sportul Studenţesc Bucureşti (sâmbătă, ora 19.30)
CSM Ploieşti - CS Olimpia Bucureşti (duminică, ora 10.30)
Sâmbătă, 12 februarie, Gheorghieni, Juniori „U19”, Turneul 1 
CN Aurel Vlaicu - CSM Ploieşti
CSM Ploieşti - CSŞ Gheorghieni
 
Kempo
Vineri-Duminică, 11-13 februarie, Ivano Frankivsk (Ucraina), Competiţie UFMMA
 
* În cazul sporturilor de echipă, vom reveni cu orele de desfăşurare ale meciurilor în momentul în care acestea vor fi stabilite.
 
Sursa:CSM Ploiesti
Foto ilustrativ