Bătaie la un meci din Liga C Prahova. Arbitrul Marius Barbuceanu a fost bătut la Dumbrava, de un poliţist

Sâmbătă (28 octombrie 2017), într-un meci din cadrul etapei a 10 a din Liga C Prahova, centralul  a fost bătut de un jucator al  echipei “ gazda “.

Astfel la partida dintre Recolta Dumbrava - Viitorul Pantazi, potrivit surselor centralul  întâlnirii (Marius Barbuceanu), component al corpului de arbitri CJA  Prahova, a fost lovit în minutul 60 de un jucător al gazdelor (cu funcţia de poliţist), numele acestuia fiind Cătălin Zecheru.

Potrivit aceleaşi surse, poliţistul l-a strâns de gât, apoi l-ar fi trântit la pământ, aplicându-i un picior în spate, la bătaie venind şi un alt jucător, tot de la Dumbrava  (Mihai Onea) .

În minutul 60, la scorul de 3-2 pentru gazde, meciul a fost întrerupt, Marius Barbuceanu fluierand  sfârşitul întâlnirii, apoi a primit un pumn in ceafa de la Mihai Onea si ameninţări de la Cătălin Zecheru.

“Nu este prima dată când se întâmplă asta şi acum 2 etape s-a întâmplat la fel, arbitrii fiind ameninţaţi. Este greu să arbitrezi în acele zone”,a declarat sursa noastră.