Liga 2, sezon  2021-2022.Programul  complet al sezonului regulat
 
 
 
 
Liga 2, sezon  2021-2022.Programul  complet al sezonului regulat 
 
 
 
 
Eşalonul secund va porni la drum la finalul acestei luni, 20 de formaţii aliniindu-se la start. Pe parcursul sezonului regular, fiecare echipă va disputa câte 19 de meciuri, urmând ca, după aceea, să se treacă, în funcţie de clasament, la faza play-off/play-out.
Primele şase clasate vor merge în play-off, acolo unde partidele se vor juca în sistem tur-retur. Locurile 1 şi 2 vor promova în Liga 1, iar locurile 3 şi 4 vor susţine un meci de baraj cu locurile 8 şi 7 din play-out-ul primului eşalon.
Echipele din play-out-ul ediţiei 2021-2022 a Ligii 2 vor fi împărţite în două grupe, urmând a se disputa câte un singur joc între participante.
 
Iată, însă, programul complet al primei faze a campionatului:
 
 Etapa 1 (31 iulie)
 
Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi
 
Unirea Dej- Unirea Slobozia
 
CSC Şelimbăr – Dacia Unirea Brăila
 
FC Braşov – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
CSA Steaua Bucureşti – AFK Csikszereda M. Ciuc
 
Astra Giurgiu – Metaloglobus Bucureşti
 
Petrolul Ploieşti – Politehnica Iaşi
 
Concordia Chiajna – Unirea Constanţa
 
Hermannstadt Sibiu – FC Buzău
 
Universitatea Cluj – Politehnica Timişoara
 
Etapa 2 (07 august)
 
Dunărea Călăraşi – Politehnica Timişoara
 
FC Buzău-Universitatea Cluj
 
Unirea Constanta – Hermannstadt Sibiu
 
Politehnica Iaşi – Concordia Chiajna
 
Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti
 
AFC Csikszereda – Astra Giurgiu
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – CSA Steaua
 
Dacia Unirea Brăila – FC Braşov
 
Unirea Slobozia – CSC Şelimbăr
 
Ripensia Timişoara – Unirea Dej
 
Etapa 3 (14 august)
 
Unirea Dej – Dunărea Călăraşi
 
CSC Şelimbăr – Ripensia Timişoara
 
FC Braşov – Unirea Slobozia
 
CSA Steaua – Dacia Unirea Brăila
 
Astra Giurgiu – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
Petrolul Ploieşti – AFC Csikszereda
 
Concordia Chiajna – Metaloglobus Bucureşti
 
Hermannstadt Sibiu – Politehnica Iaşi
 
Universitatea Cluj – Unirea Constanta
 
Politehnica Timişoara – FC Buzău
 
Etapa 4 (21 august)
 
Dunărea Călăraşi – FC Buzău
 
Unirea Constanta – Politehnica Timişoara
 
Politehnica Iaşi – Universitatea Cluj
 
Metaloglobus Bucureşti – Hermannstadt Sibiu
 
AFC Csikszereda – Concordia Chiajna
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Petrolul Ploieşti
 
Dacia Unirea Brăila – Astra Giurgiu
 
Unirea Slobozia – CSA Steaua
 
Ripensia Timişoara – FC Braşov
 
Unirea Dej – CSC Şelimbăr
 
Etapa 5 (28 august)
 
CSC Şelimbăr- Dunărea Călăraşi
 
FC Braşov – Unirea Dej
 
CSA Steaua – Ripensia Timişoara
 
Astra Giurgiu – Unirea Slobozia
 
Petrolul Ploieşti – Dacia Unirea Brăila
 
Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
Hermannstadt Sibiu – AFC Csikszereda
 
Universitatea Cluj – Metaloglobus Bucureşti
 
Politehnica Timişoara – Politehnica Iaşi
 
FC Buzău – Unirea Constanta
 
Etapa 6 (11 septembrie)
 
Dunărea Călăraşi – Unirea Constanta
 
Politehnica Iaşi – FC Buzău
 
Metaloglobus Bucureşti – Politehnica Timişoara
 
AFC Csikszereda – Universitatea Cluj
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Hermannstadt Sibiu
 
Dacia Unirea Brăila – Concordia Chiajna
 
Unirea Slobozia – Petrolul Ploieşti
 
Ripensia Timişoara – Astra Giurgiu
 
Unirea Dej – CSA Steaua
 
CSC Şelimbăr- FC Braşov
 
Etapa 7 (18 septembrie)
 
FC Braşov – Dunărea Călăraşi
 
CSA Steaua – CSC Şelimbăr
 
Astra Giurgiu – Unirea Dej
 
Petrolul Ploieşti – Ripensia Timişoara
 
Concordia Chiajna – Unirea Slobozia
 
Hermannstadt Sibiu – Dacia Unirea Brăila
 
Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
Politehnica Timişoara – AFC Csikszereda
 
FC Buzău – Metaloglobus Bucureşti
 
Unirea Constanta – Politehnica Iaşi
 
Etapa 8 (25 septembrie)
 
Dunărea Călăraşi – Politehnica Iaşi
 
Metaloglobus Bucureşti – Unirea Constanta
 
AFC Csikszereda – FC Buzău
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Politehnica Timişoara
 
Dacia Unirea Brăila – Universitatea Cluj
 
Unirea Slobozia – Hermannstadt Sibiu
 
Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna
 
Unirea Dej – Petrolul Ploieşti
 
CSC Şelimbăr – Astra Giurgiu
 
FC Braşov – CSA Steaua
 
Etapa 9 (2 octombrie)
 
CSA Steaua – Dunărea Călăraşi
 
Astra Giurgiu – FC Braşov
 
Petrolul Ploieşti – CSC Şelimbăr
 
Concordia Chiajna – Unirea Dej
 
Hermannstadt Sibiu – Ripensia Timişoara
 
Universitatea Cluj -Unirea Slobozia
 
Politehnica Timişoara – Dacia Unirea Brăila
 
FC Buzău – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
Unirea Constanta – AFC Csikszereda
 
Politehnica Iaşi – Metaloglobus Bucureşti
 
Etapa 10 (16 octombrie)
 
Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti
 
AFC Csikszereda – Politehnica Iaşi
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Unirea Constanta
 
Dacia Unirea Brăila – FC Buzău
 
Unirea Slobozia – Politehnica Timişoara
 
Ripensia Timişoara – Universitatea Cluj
 
Unirea Dej – Hermannstadt Sibiu
 
CSC Şelimbăr – Concordia Chiajna
 
FC Braşov – Petrolul Ploieşti
 
CSA Steaua – Astra Giurgiu
 
Etapa 11 (23 octombrie)
 
Astra Giurgiu – Dunărea Călăraşi
 
Petrolul Ploieşti – CSA Steaua
 
Concordia Chiajna – FC Braşov
 
Universitatea Cluj – Unirea Dej
 
Politehnica Timişoara – Ripensia Timişoara
 
FC Buzău – Unirea Slobozia
 
Unirea Constanta – Dacia Unirea Brăila
 
Politehnica Iaşi – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
Metaloglobus Bucureşti – AFC Csikszereda
 
Etapa 12 (30 octombrie)
 
Dunărea Călăraşi – AFC Csikszereda
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Metaloglobus Bucureşti
 
Dacia Unirea Brăila – Politehnica Iaşi
 
Unirea Slobozia – Unirea Constanta
 
Ripensia Timişoara – FC Buzău
 
Unirea Dej – Politehnica Timişoara
 
CSC Şelimbăr – Universitatea Cluj
 
FC Braşov – Hermannstadt Sibiu
 
CSA Steaua – Concordia Chiajna
 
Astra Giurgiu – Petrolul Ploieşti
 
Etapa 13 (6 noiembrie)
 
Petrolul Ploieşti – Dunărea Călăraşi
 
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu
 
Hermannstadt Sibiu – CSA Steaua
 
Universitatea Cluj – FC Braşov
 
Politehnica Timişoara – CSC Şelimbăr
 
FC Buzău – Unirea Dej
 
Unirea Constanta – Ripensia Timişoara
 
Politehnica Iaşi – Unirea Slobozia
 
Metaloglobus Bucureşti – Dacia Unirea Brăila
 
AFC Csikszereda – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
Etapa 14 (20 noiembrie)
 
Dunărea Călăraşi – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
Dacia Unirea Brăila – AFC Csikszereda
 
Unirea Slobozia – Metaloglobus Bucureşti
 
Ripensia Timişoara- Politehnica Iaşi
 
Unirea Dej – Unirea Constanta
 
CSC Şelimbăr – FC Buzău
 
FC Braşov – Politehnica Timişoara
 
CSA Steaua – Universitatea Cluj
 
Astra Giurgiu – Hermannstadt Sibiu
 
Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna
 
Etapa 15 (27 noiembrie)
 
Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi
 
Hermannstadt Sibiu – Petrolul Ploieşti
 
Universitatea Cluj – Astra Giurgiu
 
Politehnica Timişoara – CSA Steaua
 
FC Buzău – FC Braşov
 
Unirea Constanta – CSC Şelimbăr
 
Politehnica Iaşi – Unirea Dej
 
Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara
 
AFC Csikszereda – Unirea Slobozia
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Dacia Unirea Brăila
 
Etapa 16 (4 decembrie)
 
Dunărea Călăraşi – Dacia Unirea Brăila
 
Unirea Slobozia – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
Ripensia Timişoara – AFC Csikszereda
 
Unirea Dej – Metaloglobus Bucureşti
 
CSC Şelimbăr – Politehnica Iaşi
 
FC Braşov – Unirea Constanta
 
CSA Steaua – FC Buzău
 
Astra Giurgiu – Politehnica Timişoara
 
Petrolul Ploieşti – Universitatea Cluj
 
Concordia Chiajna – Hermannstadt Sibiu
 
Etapa 17 (26 februarie)
 
Hermannstadt Sibiu – Dunărea Călăraşi
 
Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
 
Politehnica Timişoara – Petrolul Ploieşti
 
FC Buzău – Astra Giurgiu
 
Unirea Constanta – CSA Steaua
 
Politehnica Iaşi – FC Braşov
 
Metaloglobus Bucureşti – CSC Şelimbăr
 
AFC Csikszereda – Unirea Dej
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Ripensia Timişoara
 
Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia
 
Etapa 18 (5 martie)
 
Dunărea Călăraşi – Unirea Slobozia
 
Ripensia Timişoara – Dacia Unirea Brăila
 
Unirea Dej – Viitorul Pandurii Tg. Jiu
 
CSC Şelimbăr – AFC Csikszereda
 
FC Braşov – Metaloglobus Bucureşti
 
CSA Steaua – Politehnica Iaşi
 
Astra Giurgiu – Unirea Constanta
 
Petrolul Ploieşti – FC Buzău
 
Concordia Chiajna – Politehnica Timişoara
 
Hermannstadt Sibiu – Universitatea Cluj
 
Etapa 19 (12 martie)
 
Universitatea Cluj – Dunărea Călăraşi
 
Politehnica Timişoara – Hermannstadt Sibiu
 
FC Buzău – Concordia Chiajna
 
Unirea Constanta – Petrolul Ploieşti
 
Politehnica Iaşi – Astra Giurgiu
 
Metaloglobus Bucureşti – CSA Steaua
 
AFC Csikszereda – FC Braşov
 
Viitorul Pandurii Tg. Jiu – CSC Şelimbăr
 
Dacia Unirea Brăila – Unirea Dej
 
Unirea Slobozia – Ripensia Timişoara
 
 
Foto cu caracter ilustrativ