CN gimnastică-Ploieşti 2017 la final. Larisa Iordache – triplă campioana naţională

Duminică în Sala Sporturilor “Olimpia “Ploieşti s-au desfăşurat finalele pe aparate ale Campionatelor Naţionale de gimnastică, ediţia 2017.

În faţa a peste 700 spectatori, Larisa Iordache a reuşit să câştige 3 din 4 finale la aparate, sportive în vârstă de 21 ani făcând un spectacol de gimnastică de înaltă clasă fiind aplaudata la scena deschisă după fiecare evoluţie.

De acelaşi tratament din partea publicului a avut parte şi Cătălina Ponor, cele două gimnaste campioane europene şi mondiale, au fost cele mai felicitate după premiere, ambele având şedinţe de autografe şi foto cu fanii ploieşteni.

Cătălina fiind “sufocată “de copii, aceasta reuşind să facă faţă cererilor de autografe şi poze.

Ziua de duminică de altfel a fost cea mai emoţionantă pentru sportivi.

Clasamentul final pe aparate :

Feminin

Bârnă:

1. Larisa Iordache (CS Dinamo Bucuresti )

 2. Cătălina Ponor (CS Farul Constanţa),

3. Ioana Stănciulescu (CS Farul Constanţa).

Sol:

1. Larisa Iordache (CS Dinamo Bucuresti ),

2. Cătălina Ponor (CS Farul Constanţa),

3. Denisa Golgotă (CNS Deva).

Paralele:

1. Larisa Iordache (CS Dinamo),

2. Carmen Ghiciuc (CNS Deva)

3. Maria Holbură (CS Farul Constanţa).

Sărituri:

 1. Denisa Golgotă (CNS Deva)

2. Ioana Crişan (CNS Deva)

 3. Silvia Sfiringu (CS Farul Constanţa).

Masculin:

Sol:

1. Vlad Cotuna (CSA Steaua Bucureşti)

2. Marian Drăgulescu (CSA Steaua Bucuresti )

 3. Robert Ghiuzan (CS Dinamo Bucuresti ).

Sărituri:

 1. Marian Drăgulescu (CSA Steaua Bucuresti )

 2. Cristian Băţagă (CSM Bistriţa)

 3. Robert Ghiuzan (CS Dinamo Bucuresti ).

Paralele:

1. Vlad Cotuna (CSA Steaua Bucuresti )

2. Andrei Ursache (CS Dinamo Bucuresti )

3. Andrei Groza (CS Dinamo Bucuresti ).

Inele:

1. Vlad Cotuna (CSA Steaua Bucuresti )

 2. Cristian Băţagă (CSM Bistriţa)

3. Rafael Szabo (CSS Lugoj).

Cal cu mânere:

1. Andrei Ursache (CS Dinamo Bucuresti )

2. Cristian Băţagă (CSM Bistriţa)

 3. Ovidiu Prichindel (CS Dinamo Bucuresti ).

Bară fixă:

1. Cristian Băţagă (CSM Bistriţa)

2. Andrei Groza (CS Dinamo Bucuresti )

 3. Vlad Cotuna (CSA Steaua Bucuresti ).

foto si video : Andrei Gratie