Adrian Mutu a debutat cu dreptul ca antrenor al naţionalei României -Under 21. Finlanda-Romania 1-3
Vineri  seara, la Turku , s-a disputat meciul dintre naţionalele Under 21 ale Finlandei şi României, partida contând pentru preliminariile C.E.Under 21.

” Amfitrionii” au avut primele ocazii ale meciului, însă Andrei Vlad a avut câteva intervenţii salvatoare.
În minutul 21, Olaru a deschis, după ce a driblat tot, dupa o faza începută de la mijlocul terenului.

În minutul 24, Soisalo, a reaprins speranţele gazdelor, finlandezul  a trecut (lejer ) de Boboc şi l-a învins pe Andrei Vlad, printr-un şut plasat.
Scor la pauză 1-1.
La 12 minute de la reluare, în minutul 57, Mihăilă a reuşit un lob de efect, ducând scorul la 2-1 pentru tricolori.
Finlandezii au forţat egalarea, însă Andrei Vlad a fost în zi” mare”.
 Andrei Ciobanu a închis tabela.
 Andrei Ciobanu a încheiat socotelile, în minutul 84, după o torpilă din interiorul careului, după o fază de manual la care au contribuit Man şi Costache, acesta pasându-i autorului golului.
Scor final 1-3,” tricolorii” mici fiind la 3 puncte în spatele liderului grupei, Danemarca care a terminat nedecis (scor 1-1) în deplasarea din Ucraina, cu patru etape rămase până la sfârşitul fazei preliminarii.
Finlanda: Jaaskelainen - Soisalo (Stavitski 73), Hyvarinen (Vertainen 85), Halme, Tihi, Haukioja - Valakari, Lingman (Oksanen 81), Kairinen, Assehnoun (Atakayi 73) - Kallman (Ylatupa 80)
Rezerve: Rasmus Leislahti - Matiaş Vainionpaa, Aapo Maenpaa, Niilo Maenpaa
România: Vlad - Haruţ, Paşcanu (Drăguşin 89), Ghiţă, Boboc - Olaru (Itu 60), Marius Marin, Ciobanu - Man, Ganea (Costache 53), Mihăilă (Mâţan 89)
Rezerve: Teodor Axinte - Raul Marian Opruţ, Olimpiu Moruţan, Alexandru Cîmpanu, Andrei Raţiu.
19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România 0-0, Danemarca – Malta 5-1
4 septembrie 2020: Danemarca – Ucraina 1-1, Malta – Irlanda de Nord 0-2, Finlanda – România 1-3
8 septembrie 2020: Finlanda – Ucraina, Irlanda de Nord – Danemarca, Malta – România
9 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Finlanda, Ucraina – România, Malta – Danemarca
13 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Ucraina, România – Malta, Danemarca – Finlanda
Noiembrie 2020: Malta – Ucraina
Noiembrie 2020: Ucraina – Irlanda de Nord, România – Danemarca, Malta – Finlanda