Victorie fără emoţii. CSO Teleajenul Vălenii de Munte – Petrolul 52 Ploieşti 1 – 5. Miercuri 24 mai a.c., Petrolul 52 Ploieşti a câştigat fără nici o emoţie cu scorul de 5-1, în deplasarea de la Vălenii de Munte.

După primele 11 minute ale întâlnirii de pe Valea Teleajenului, deja se ştia câştigătoarea, lupii conducând cu un sec 3 – 0, diferenţa de valoare dintre cele două combatante fiind vizibilă.

Lupii au deschis “tabela “încă din minutul 2 atunci când Stănescu a marcat cu capul după o centrare a lui Radu.

În minutul 6 Olaru a centrat perfect pentru Păun, atacantul ploieştenilor înscriind cu un şut plasat la colţul lung, acelaşi Păun reuşind dubla după 5 minute (minutul 11).

Amfitrionii au reuşit să marcheze golul de onoare, în minutul 29, Cernea l-a driblat pe Marinică, apoi a şutat tare, mingea oprindu-se în poartă cu toate eforturile depuse de Roberto Alecsandru.

Scor la pauză 1 – 3.

La 15 minute de la reluare, Păun i-a păsat lui Vintilă, noul intrat pe teren reuşind să mărească diferenţa (tot) la 3 goluri (minutul 60). După 9 minute, Vintila a reuşit dubla după un şut din interiorul careului.

Scor final 5 -1 pentru Petrolul 52 Ploieşti, lupii urmând că duminica începând cu ora 18.00 să întâlnească (la ultimul meci de “acasă”) pe CSO Plopeni.

Echipele:

CSO Teleajenul: Şandru – M. Savu (cpt) (Toader), Stanciu, Lungu, Al. Ştefan – Fl. Savu, Milu (Rădulescu) – Minoiu, Cernea, Tănase (Neculai) – Cruceru (Grigore).

Petrolul: Marinică – Olaru, Jean Prunescu, Daniel Chiriţă, Radu – Catană (Robert Alecsandru) – Claudiu Tudor (cpt), Niţescu (Daniel Gheorghe) – Nini Popescu, Roland Stănescu (Vintilă), Georgian Păun (Ilie Dumitrescu).

Arbitrii: Mihai Safta – Valentin Dumitru şi Alexandru Zafiriadis.