Clubul Sportiv Shiro Washi a obţinut rezultate bune la Finala Campionatului Naţional Iaşi de karate tradiţional.

În perioada 5 – 7 mai 2017, la Sala Polivalenta din Iaşi a avut loc Campionatul Naţional de karate tradiţional, ediţia ediţia a XXVI-a.

Competiţia a fost organizată la categoriile cadeţi, juniori, tineret şi seniori.

Evenimentul a fost organizat de C.S. Enpi Iaşi şi Federaţia Română de Karate Tradiţional, în colaborare cu Primăria Municipiului Iaşi.

Clubul Sportiv Shiro Washi Ploieşti a participat cu 3 sportivi şi a obţinut următoarele rezultate:

La proba kogo kumite (luptă) – Locul 3 (medalie de bronz) - Dobre Eduard.

Kata echipe - Locul 2 (medalie de argint - vicecampioni naţionali) - Dumitru Dragoş, Dobre Eduard şi Terchila Dan .

Enbu masculin – Locul 3 (medalie de bronz) Dumitru Dragoş şi Terchila Dan.

Info Ploieşti City îl felicita pe sensei Sorin Nită şi urează Clubului Sportiv Shiro Washi mult succes în continuare.