CS Blejoi a câştigat la scor de tenis returul cu CS Mihai Bravu. CS Blejoi-CS Mihai Bravu 6-1

Sâmbătă, după amiază, pe o căldură "sufocantă ", la ora meciului (17.30) temperatura a fost de 31 grade Celsius, CS Blejoi a învins categoric pe CS Mihai Bravu (campioana judeţului Giurgiu) cu scorul de 6-1, în returul barajului de promovare în Liga a 3 a.
Meciul a fost dominat clar de "amfitrioni " aceştia conducând la pauză cu (doar) 2-0, reuşind (ca şi România) să marcheze 4 goluri în repriza a 2 a.
Pentru "gazde " aumarcat: Chişi ('10), D. Iancu ('33), Cristian Vasile ('63 şi '90), V.Ursu ('76) şi Cosmin Lambru ('89) iar pentru "oaspeţi "C.Stoica (' 72).
Cu acest rezultat şi victoria din tur (3-0 pentru prahoveni), CS Blejoi a promovat la pas în Liga a 3 a.