CS Blejoi a făcut un pas mare către Liga a 3 a.AS MIHAI BRAVU- CS BLEJOI 0-3 (0-1)
Sâmbătă, la baza sportivă din comuna Izvoarele (Giurgiu) s-a jucat prima manşă a meciului de promovare dintre AS Mihai Bravu (judeţul Giurgiu) şi campioana judeţului Prahova,CS Blejoi .

A fost o partidă dominată de echipa prahoveană, care a învins clar echipa "gazdă" cu scorul de 3-0.

Prahovenii au deschis scorul prin fostul "petrolist " Cosmin Lambru, în minutul 35, apoi după pauză, în minutul 47, Irinel Dumitru a majorat diferenţa pe tabelă, din penalti, ultimul go fiind marcat de Danut Iancu în minutul 82.

CS Blejoi poate sărbătorii promovarea, sâmbăta viitoare, atunci când are loc returului barajului, partida fiind programată la ora 17.00, pe arena prahoveană.
CS Blejoi: Gh. Adrian, Cl. Stoica, Teo Bojoaga, Vladut Badea, E, Rudaru, Ir. Dumitru (cpt), I.Chisi, C.Ruptureanu, C.Lambru, D.Iancu, Cr. Vasile, V.Ursu, Cr. Dragomir şi V.Preda.

Antrenor: Răzvan Vlad