Viitorul Predeşti a pierdut “derby-ul” cu Olimpia Comarnic(foto si video )

Duminică, în prezenţa a 100 de spectatori, la Predeşti, a avut loc “derby-ul “de promovare, din Liga C Prahova (seria Câmpina), Viitorul Predesti-Olimpia Comarnic.

Partidă a fost una echilibrată, la capatulcareia “oaspeţii” s-au impus cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Laurenţiu Filote în minutul 50.

“Amfitrionii “puteau egala în minutul 60, prin DimaMarian, însă s-a opus bară laterală.

În urma acestui rezultat, Olimpia Comarnic a devenit noullider al Ligii C Prahova (seriaCampina), având două puncte diferenţă în faţa Viitorului Predeşti, cu 7 etape înainte de sfârşitul campionatului.

Atmosferă de derby.

Aproape deloc vezi în ligile inferioare din Prahova o atmosefra de derby cum a fost la Predeşti.

Ambele galerii s-au pregătit de meci, cu un show de fumigene, atât gazdele cât şi oaspeţii au aprins fumigene, un plus la imagine au avut comarnicenii atât fonic cât şi cu spectacolul de “fum”.

Nota bene şi pentru predesteni care au făcut eforturi să se ridice la nivelul “adversarilor “.