Arbitrul Marcel Marin, despre incidentul de la partida Oţelul Larissa – Podenii Noi 7-2 (Liga B Prahova). În cursul dimineţii pe site-ul nostru a apărut un drept la replică a fotbalistului Marian Petrescu de la CS Băneşti, eliminat ca... antrenor la meciul dintre Oţelul Larissa – Podenii Noi (http://infoploiesticity.ro/drept-la-replica-marian-petrescu-cs-banesti/).

După apariţia dreptului la replică am solicitat un punct de vedere al arbitrului partidei, Marcel Marin.
“La partidă dintre Oţelul Larissa şi Podenii Noi, Marian Petrescu (antrenor principal), care se afla pe banca de rezerve a oaspeţilor, în minutul 28, a intrat pe teren, protestând că a fost ofsaid, după golul 2 al gazdelor, antrenorul de la Podeni a înjurat arbitru asistent de la linia 2 (Alexandru Ioniţă) şi a fost eliminat potrivit regulamentului.
Apoi în minutul 70 din tribună, a adus injurii asistentului, la o fază de atac a oaspeţilor.” ne-a declarat Marcel Marin.

Acuze pentru Adrian Teodorescu (Patron şi Preşedinte AFC Oţelul Larissa).

Marian Petrescu, după eliminare a strigat la patronul clubului gazdă, că acesta câştiga numai cu bani, influenţe...

Nici după terminarea partidei scandalul nu s-a terminat.

Cele două grupări judeţene au depus contestaţii, Oţelul Larissa 3, iar ASPodenii Noi... una.

Rămâne de văzut ce decide comisia AJF Prahova.