Cluburile de kickboxing din Ploieşti, medalii importante la Cupa Mondială Judgement Day -Targoviste 2018
n week-end, 3 cluburi de kickboxing din Ploieşti, au participat la Cupa Mondială Judgement Day, competiţie organizată de Federaţia Romană De Fresstyle-Kickboxing ce s-a desfăşurat la Târgovişte.
Astfel, sportivii de la cele 3 cluburi de profil din Ploieşti au reuşit să cucerească medalii pe bandă rulantă.
ACS DINAMO VICTORIA PLOIEŞTI, prin singurul său reprezentant BOGDAN ALEXANDRU TEODORESCU a obţinut medalia de bronz, după ce a luptat într-o grupă cu 10 sportivi foarte buni.
Din staff-ul deplasat la Târgovişte au făcut parte Claudia Dana Teodorescu – secretar general şi unul dintre co fondatori
                                                                               Bogdan Alexandru Teodorescu-sportiv
                                                                                Alberto Mihalache – antrenor secund
                                                                              Mihail Mihalache - Delegat competiţii sportive.
De menţionat, ca Alberto Mihalache " Beto " a debutat ca antrenor secund la ACS Dinamo Victoria Ploieşti, debut cu o medalie.

“Clubul Sportiv Dinamo Victoria Ploieşti prin reprezentanţii săi Teodorescu Adrian Radu – preşedinte, Mihalache Alberto - antrenor şi nu în ultimul rând Teodorescu Bogdan Alexandru sportivul nostru medaliat cu bronz după obţinerea locul III la categoria lui de vârstă şi greutate, în cadrul competiţiei Cupa Mondială Judgement Day, mulţumeşte domnului Dejanu Adrian - Preşedintele Federaţiei Romane de Freestyle Kickboxing şi Muay Thai, pentru buna organizare şi pentru tot ce face ca aceste competiţii să existe în continuare.” a declarat pentru Info Ploieşti City, Claudia Dana Teodorescu - secretar general.
La rândul său Preşedintele clubului, Radu Adrian Teodorescu a declarat " “Dacă vrei poţi, totul depinde numai de tine! Astăzi a debutat că antrenor secund fostul sportiv al clubului nostru Alberto Mihalache, Beto,. Se pare că are mâna bună... Dealtfel a fost un sportiv bun medaliat la Campionatele Naţionale de Kickboxing, medaliat la Campionatul Naţional de Unifight, dar o accidentare stupidă la scos din viaţa competiţională. Felicitări antrenorului şi sportivului “

10 medalii pentru 10 sportivi de la ACS AMBIŢIA MMA MADALIN ŞI ACS MĂNEŞTI 2013.
Astfel ACS MĂNEŞTI 2013 (sectia de kick boxing ) a participat cu 4 sportivi, rezultatele fiind următoarele:
Locurile 1 şi 3 - Duta Bianca
Locul 1 - Toader Andrei
Locul 3 - Toader Florinel
Locul 3 -Duta Tudorel Florin
Antrenor secţia de kickboxing Măneşti 2013 - Madalin Tanase
ACS AMBIŢIA MMA MADALIN a participat cu 6 sportivi, care au câştigat următoarele medalii:
Locul 1 - Vlad Albert
Locul 1 -Panait Elena
Locul 1-Bucica Ştefan
Locul 2 Oprea Mihai
Locul 2 - Ungureanu Rareş
Locul 3 - Andrei Ştefan
Antrenori: Ana Maria Tănase şi Panait Adriana (instructor ).
De menţionat ca toţi sportivii deplasaţi de cele două cluburi sportive la aceasta competiţie au câştigat medalii.

Nu în ultimul rând, FLORIN GHIŢĂ ACADEMY (antrenor Florin Ghiţă "Nepotu ") a cucerit 4 medalii şi locul 1 pentru cel mai bun club pe echipe (categoria K 1), prin sportivii:
Radu Mihai - medalia de aur la categoria 75 kg (19-45 ani)
 Dragomir Leonard Daniel - Locul 1 categoria 60 kg (19-45 ani)
 Trifu Georgian - Medalie de argint - categoria 60 kg (16-18 ani)
Barbu Madalin Mihăiţă, 16-18 ani, 60 kg
Totodată, CLUBUL FLORIN GHIŢĂ ACADEMY, a obţinut locul 1 pentru cel mai bun club pe echipe K1, datorită sportivilor săi ce au ajuns în finală şi au obţinut 2 medalii de aur şi una de argint.

Felicitări tuturor sportivilor şi antrenorilor celor trei cluburi ploieştene şi le dorim mult succes în următoarele competiţii.