Petrolul a pierdut surprinzator la Colentina. Metaloglobus Bucuresti – Petrolul Ploiesti 1-0

Petrolul a pierdut meciul disputat,  vineri după-amiază, în deplasare cu Metaloglobus Bucureşti, suferind, astfel, primul eşec stagional. Gazdele s-au impus cu scorul de 1-0, cu reuşita semnată în prelungirile primei părţi de către Ştefan, “lupii” având, în repriza a doua, un gol anulat eronat pe motiv de ofsaid.

După două victorii consecutive ce păreau să o lanseze serios în cursa promovării, Petrolul a suferit, astăzi, un duş rece neaşteptat, pierzând meciul disputat pe terenul “Juventus Colentina”, în faţa unei echipe, Metaloglobus Bucureşti, ce nu reuşise să strângă decât un singur punct în primele trei runde.

CONTINUARE

Miercuri, joc la Tunari, în Cupa României

Petrolul rămâne, astfel, cu şapte puncte adunate după patru runde, iar următorul joc oficial va fi la jumătatea săptămânii viitoare, în Cupa României. Astfel, miercuri, de la 17.30, “găzarii” se vor deplasa la Tunari, acolo unde vor întâlni formaţia locală, într-un meci contând pentru faza a treia naţională a competiţiei KO.

Sursa:FCPetrolul.ro