A fost stabilit programul Ligii a 2 a .Petrolul Ploiesti –Sporting Snagov,in prima etapa

Federaţia Română de Fotbal a tras la sorţi în această dimineaţă, de la ora 11:00, calendarul competiţional al noii ediţii a Ligii 2. Campionatul eşalonului secund debutează pe 4 august.

Petrolul Ploiesti va debuta “acasa”, contra Sporting Snagov , fosta echipa antrenata de Vivi Rachita , in etapa a doua ( 11 august ) s eva deplasa la Balotesti .

Pe 22 septembrie ,lupii galbeni vor face deplasarea la U Cluj .

Programul competiţional al noului sezon al Ligii 2 este următorul:

ETAPA I - 4 august 2018

ACS Energeticianul - Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara - Chindia Târgovişte
Universitatea Cluj - Metaloglobus
Aerostar Bacău - Pandurii Târgu Jiu
FC Argeş - CS Baloteşti

Petrolul Ploieşti - Sportul Snagov
CS Mioveni - Academica Clinceni
Daco-Getica Bucureşti - UTA Arad
SSC Farul Constanţa - ACS Poli Timişoara
Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timişoara

Etapa II - 11 august 2018

Luceafărul Oradea - Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara - Dacia Unirea Brăila
UTA Arad - SSC Farul Constanţa
Academica Clinceni - Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov - CS Mioveni

CS Baloteşti - Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu - FC Argeş
Metaloglobus - Aerostar Bacău
Chindia Târgovişte - Universitatea Cluj
ACS Energeticianul - ASU Politehnica Timişoara

Etapa III - 18 august 2018

ASU Politehnica Timişoara - Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj - ACS Energeticianul
Aerostar Bacău - Chindia Târgovişte
FC Argeş - Metaloglobus

Petrolul Ploieşti - Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni - CS Baloteşti
Daco-Getica Bucureşti - Sportul Snagov
SSC Farul Constanţa - Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila - UTA Arad
Ripensia Timişoara - ACS Poli Timişoara

Etapa IV - 25 august 2018

Luceafărul Oradea - ACS Poli Timişoara
UTA Arad - Ripensia Timişoara
Academica Clinceni - Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov - SSC Farul Constanţa
CS Baloteşti - Daco-Getica Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu - CS Mioveni

Metaloglobus - Petrolul Ploieşti
Chindia Târgovişte - FC Argeş
ACS Energeticianul - Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timişoara - Universitatea Cluj

Etapa V - 1 septembrie 2018

Universitatea Cluj - Luceafărul Oradea
Aerostar Bacău - ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş - ACS Energeticianul

Petrolul Ploieşti - Chindia Târgovişte
CS Mioveni - Metaloglobus
Daco-Getica Bucureşti - Pandurii Târgu Jiu
SSC Farul Constanţa - CS Baloteşti
Dacia Unirea Brăila - Sportul Snagov
Ripensia Timişoara - Academica Clinceni
ACS Poli Timişoara - UTA Arad

Etapa VI - 8 septembrie 2018

Luceafărul Oradea - UTA Arad
Academica Clinceni - ACS Poli Timişoara
Sportul Snagov - Ripensia Timişoara
CS Baloteşti - Dacia Unirea Brăila
Pandurii Târgu Jiu - SSC Farul Constanţa
Metaloglobus - Daco-Getica Bucureşti
Chindia Târgovişte - CS Mioveni

ACS Energeticianul - Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara - FC Argeş
Universitatea Cluj - Aerostar Bacău

Etapa VII - 15 septembrie 2018

Aerostar Bacău - Luceafărul Oradea
FC Argeş - Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti - ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni - ACS Energeticianul
Daco-Getica Bucureşti - Chindia Târgovişte
SSC Farul Constanţa - Metaloglobus
Dacia Unirea Brăila - Pandurii Târgu Jiu     
Ripensia Timişoara - CS Baloteşti     
ACS Poli Timişoara - Sportul Snagov     
UTA Arad - Academica Clinceni

Etapa VIII - 22 septembrie 2018

Luceafărul Oradea - Academica Clinceni
Sportul Snagov - UTA Arad
CS Baloteşti - ACS Poli Timişoara
Pandurii Târgu Jiu - Ripensia Timişoara
Metaloglobus - Dacia Unirea Brăila
Chindia Târgovişte - SSC Farul Constanţa
ACS Energeticianul - Daco-Getica Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara - CS Mioveni

Universitatea Cluj - Petrolul Ploieşti
Aerostar Bacău - FC Argeş

Etapa IX - 29 septembrie 2018

FC Argeş - Luceafărul Oradea
Petrolul Ploieşti - Aerostar Bacău
CS Mioveni - Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti - ASU Politehnica Timişoara
SSC Farul Constanţa - ACS Energeticianul
Dacia Unirea Brăila - Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara - Metaloglobus
ACS Poli Timişoara - Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad - CS Baloteşti
Academica Clinceni - Sportul Snagov

Etapa X - 6 octombrie 2018

Luceafărul Oradea - Sportul Snagov
CS Baloteşti - Academica Clinceni
Pandurii Târgu Jiu - UTA Arad
Metaloglobus - ACS Poli Timişoara
Chindia Târgovişte - Ripensia Timişoara
ACS Energeticianul - Dacia Unirea Brăila
ASU Politehnica Timişoara - SSC Farul Constanţa
Universitatea Cluj - Daco-Getica Bucureşti
Aerostar Bacău - CS Mioveni

FC Argeş - Petrolul Ploieşti

Etapa XI - 10 octombrie 2018 (intermediară)

Petrolul Ploieşti - Luceafărul Oradea
CS Mioveni - FC Argeş
Daco-Getica Bucureşti - Aerostar Bacău
SSC Farul Constanţa - Universitatea Cluj
Dacia Unirea Brăila - ASU Politehnica Timişoara
Ripensia Timişoara - ACS Energeticianul
ACS Poli Timişoara - Chindia Târgovişte
UTA Arad - Metaloglobus
Academica Clinceni - Pandurii Târgu Jiu
Sportul Snagov - CS Baloteşti

Etapa XII - 13 octombrie 2018

Luceafărul Oradea - CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu - Sportul Snagov
Metaloglobus - Academica Clinceni
Chindia Târgovişte - UTA Arad
ACS Energeticianul - ACS Poli Timişoara
ASU Politehnica Timişoara - Ripensia Timişoara
Universitatea Cluj - Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău - SSC Farul Constanţa
FC Argeş - Daco-Getica Bucureşti

Petrolul Ploieşti - CS Mioveni

Etapa XIII - 20 octombrie 2018

CS Mioveni - Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti - Petrolul Ploieşti
SSC Farul Constanţa - FC Argeş
Dacia Unirea Brăila - Aerostar Bacău
Ripensia Timişoara - Universitatea Cluj
ACS Poli Timişoara - ASU Politehnica Timişoara
UTA Arad - ACS Energeticianul
Academica Clinceni - Chindia Târgovişte
Sportul Snagov - Metaloglobus
CS Baloteşti - Pandurii Târgu Jiu

Etapa XIV - 27 octombrie 2018

Luceafărul Oradea - Pandurii Târgu Jiu
Metaloglobus - CS Baloteşti
Chindia Târgovişte - Sportul Snagov
ACS Energeticianul - Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara - UTA Arad
Universitatea Cluj - ACS Poli Timişoara
Aerostar Bacău - Ripensia Timişoara
FC Argeş - Dacia Unirea Brăila

Petrolul Ploieşti - SSC Farul Constanţa
CS Mioveni - Daco-Getica Bucureşti

Etapa XV - 3 noiembrie 2018

Daco-Getica Bucureşti - Luceafărul Oradea
SSC Farul Constanţa - CS Mioveni
Dacia Unirea Brăila - Petrolul Ploieşti
Ripensia Timişoara - FC Argeş
ACS Poli Timişoara - Aerostar Bacău
UTA Arad - Universitatea Cluj
Academica Clinceni - ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov - ACS Energeticianul
CS Baloteşti - Chindia Târgovişte
Pandurii Târgu Jiu - Metaloglobus

Etapa XVI - 10 noiembrie 2018

Luceafărul Oradea - Metaloglobus
Chindia Târgovişte - Pandurii Târgu Jiu
ACS Energeticianul - CS Baloteşti
ASU Politehnica Timişoara - Sportul Snagov
Universitatea Cluj - Academica Clinceni
Aerostar Bacău - UTA Arad
FC Argeş - ACS Poli Timişoara

Petrolul Ploieşti - Ripensia Timişoara
CS Mioveni - Dacia Unirea Brăila
Daco-Getica Bucureşti - SSC Farul Constanţa

Etapa XVII - 17 noiembrie 2018

SSC Farul Constanţa - Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila - Daco-Getica Bucureşti
Ripensia Timişoara - CS Mioveni

ACS Poli Timişoara - Petrolul Ploieşti
UTA Arad - FC Argeş
Academica Clinceni - Aerostar Bacău
Sportul Snagov - Universitatea Cluj
CS Baloteşti - ASU Politehnica Timişoara
Pandurii Târgu Jiu - ACS Energeticianul
Metaloglobus - Chindia Târgovişte

Etapa XVIII - 24 noiembrie 2018

Luceafărul Oradea - Chindia Târgovişte
ACS Energeticianul - Metaloglobus
ASU Politehnica Timişoara - Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj - CS Baloteşti
Aerostar Bacău - Sportul Snagov
FC Argeş - Academica Clinceni

Petrolul Ploieşti - UTA Arad
CS Mioveni - ACS Poli Timişoara
Daco-Getica Bucureşti - Ripensia Timişoara
SSC Farul Constanţa - Dacia Unirea Brăila


Etapa XIX

Dacia Unirea Brăila-Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara-SSC Farul Constanţa
ACS Poli Timişoara-Daco-Getica Bucureşti
UTA Arad-CS Mioveni

Academica Clinceni-Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov-FC Argeş
CS Baloteşti-Aerostar Bacău
Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
Metaloglobus-ASU Politehnica Timişoara
Chindia Târgovişte-ACS Energeticianul

Sursa:http://liga2.prosport.ro/

foto:FCPetrolul.ro