Rezultatele obţinute de sportivii de la CSM PLOIEŞTI în ultima săptămână

Baschet

Sâmbătă, 23 septembrie, Ora 18:00, Liga Naţională de Baschet Masculin, Etapa 1, Piteşti

FC Argeş Piteşti - CSM Petrolul Ploieşti 78-75

Sâmbătă-duminică, 23-24 septembrie, Campionatul Naţional U15M, Grupa D, Turneul 1, Ploieşti

CSM Petrolul Ploieşti - ACS ISports Ploieşti 70-45

ABC Laguna Alb Bucureşti - CSM Petrolul Ploieşti 37-79

CS Magic Champions Bucureşti - CSM Petrolul Ploieşti 31-90

Handbal

Sâmbătă, 23 septembrie, Ora 13:00, Juniori 2, Seria D, Etapa a 2-a, Sala „Olimpia”

CSM Ploieşti - ACS HC Buzău 2012 42-47 (21-21)

Sâmbătă, 23 septembrie, Ora 15:00, Junioare 1, Seria C, Etapa a 2-a, Sala „Olimpia”

CSM Ploieşti - CSŞ Ploieşti 47-24 (21-12)

Sâmbătă, 23 septembrie, Ora 18:45, Junioare 3, Seria D, Etapa a 2-a, Sala „Olimpia”

CS Activ Prahova Ploieşti - CSM Ploieşti 16-39 (5-23)

Duminică, 24 septembrie, Ora 11:00, Junioare 2, Seria B, Etapa a 2-a, Sala Brazi

CS Brazi - CSM Ploieşti 19-44 (10-19)

Fotbal

Miercuri, 20 septembrie, Ora 12:00, Juniori „U19”, Seria a 4-a, Etapa a 4-a

CSM Ploieşti - CSŞ Târgovişte 1-1

Miercuri, 20 septembrie, Ora 14:00, Juniori „U17”, Seria a 4-a, Etapa a 4-a

CSM Ploieşti - CSŞ Târgovişte 2-0

Miercuri, 20 septembrie, Ora 19:45, Juniori C, Seria Elite, Etapa a 2-a (restanţă)

CSM Ploieşti - Acs Şc. de Fotbal AC Toader Ploieşti 2-1

Joi, 21 septembrie, Ora 19:00, Juniori D, Seria a III-a, Etapa a 4-a

CSM Ploieşti - AS Şcoala de Fotbal Cătălin Cursaru 18-0

Vineri, 22 septembrie, Ora 17:00, Juniori E, Seria Vest, Etapa a 4-a

ACS Petrolul ’52 Ploieşti - CSM Ploieşti 5-0

Sâmbătă, 23 septembrie, Ora 12:00, Juniori „U19”, Seria a 4-a, Etapa a 5-a

ACS Petrosport Ploieşti - CSM Ploieşti 1-2

Sâmbătă, 23 septembrie, Ora 14:00, Juniori „U17”, Seria a 4-a, Etapa a 5-a

ACS Petrosport Ploieşti - CSM Ploieşti 0-0

Judo

Vineri-sâmbătă, 22-23 septembrie, Finalele Campionatelor Naţionale Ne Waza U15 şi U13, Drobeta Turnu Severin

Sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au obţinut 6 medalii: 2 de aur, 2 de argint şi 2 de bronz.

Şah

Sâmbătă, 22 septembrie, Ploieşti Grand Prix

Sportivii de la CSM Ploieşti au obţinut 8 medalii: 5 de aur, 1 de argint şi 3 de bronz.

Sâmbătă-duminică, 22-23 septembrie, Pyn Booking Chess Open, Bucureşti

Sportivii de la CSM Ploieşti au obţinut 3 medalii de bronz.

Mai multe detalii privind rezultatele sportivilor găsiţi pe www.csmploiesti.ro.

În această săptămână, sportivii clubului sunt implicaţi în următoarele competiţii:

Baschet

Sâmbătă, 30 septembrie, Ora 18:00, Liga Naţională de Baschet Masculin, Conferinţa B, Etapa a 2-a, Sala „Olimpia”

CSM Petrolul Ploieşti - CSM Constanţa

Handbal

Sâmbătă, 30 octombrie, Junioare 3, Seria D, Etapa a 3-a, Sala „Olimpia”

CSM Ploieşti - ACS Victoria Olteni

Duminică, 1 octombrie, Juniori 1, Seria C, Etapa a 3-a

CSM Ploieşti - CSM Focşani 2007

Duminică, 1 octombrie, Junioare 2, Seria B, Etapa a 3-a

CSM Ploieşti - LPS I. Balas Soter Buzău

Fotbal

Vineri, 29 septembrie, Juniori E, Seria Vest, Etapa a 5-a

ACS Petrolul ’52 Ploieşti - CSM Ploieşti - CS Ariceştii Rahtivani

Sâmbătă, 30 septembrie, Juniori C, Seria Elite, Etapa a 6-a

ACS MX Pro Academy Păuleşti - CSM Ploieşti

Sâmbătă, 30 septembrie, Juniori D, Seria a III-a, Etapa a 5-a

AS Şcoala de Fotbal Pîrvu - CSM Ploieşti

Sâmbătă, 30 septembrie, Ora 12:00, Juniori „U19”, Seria a 4-a, Etapa a 6-a

ACS NFC Arena Academy - CSM Ploieşti

Sâmbătă, 30 septembrie, Ora 14:00, Juniori „U17”, Seria a 4-a, Etapa a 6-a

ACS NFC Arena Academy - CSM Ploieşti

Judo

Vineri-sâmbătă, 29-30 septembrie, Turneu Internaţional U18 şi U21, Focşani

Sursă:CSM PLOIEŞTI