Moş Crăciun si ADGA  (Asociaţia Diaspora Galben Albastră) au adus cadouri micutilor petrolisti
Moş Crăciun şi-a trimis, miercuri, emisarii şi la Academia de Copii şi Juniori al clubului nostru. Cei peste 200 de juniori ai Petrolului, băieţi şi fete, au primit cadouri specifice acestei perioade a anului, pe deplin meritate după efortul depus de-a lungul lui 2022!
Cadouri şi din partea ADGA
Tot astăzi, la fel că în ultimii ani, reprezentanţii Asociaţiei Diaspora Galben Albastră (ADGA) au fost, la rândul lor, trimişii lui Moş Crăciun pentru una dintre grupele Academiei de Copii şi Juniori a clubului nostru.
Astfel, elevii lui Ciprian Pura, de la grupa “2010”, au primit echipamente sportive, pentru antrenamente, jocuri şi prezentare, ce le vor fi de mare folos în desfăşurarea activităţii lor.
La eveniment, alături de reprezentanţii ADGA s-au aflat seniorul Mircea Dridea şi oficialul clubului nostru, Claudiu Tudor.
FC Petrolul Ploieşti le urează micilor fotbalişti şi antrenorilor lor multă sănătate, un an fericit şi să aibă cât mai multe realizări.