Premiile FABIS DANCERS la concursul national ”Alexis On Tour” 22-23 mai 2021
 
În week end la Casa de Cultură a Sindicatelor din Ploieşti a avut loc Concursul Naţional de dans „Alexis on Tour” 2021, competiţie la care au participat multe trupe naţionale de dans şi sute de copii.
 
Scoala de dans Fabis Dancer ( Prof. Coregrafi Ioana Olaru si Fabiola Doicila) a castigat nenumarate premii, dupa cum urmeaza:
 
14 Locuri I
4 Locuri II 
1 Loc III
4 premii speciale pe sectiuni ( 1 vouchere de 250 lei, doua vouchere de câte 350 lei si unul de 550 lei cash)
4-6 ani - TOPAZ Locul I (Balet-grup)
7-9 ani - AGATE- Locul I (Dans de caracter-Tarantella)
                              - Locul I ( Show-Dance -Pantera Roz)
                              - Locul III- premiu special pe sectiune- voucher 
                               250 lei
                              - ONIX -Locul I (Dans modern-Minionii)
                              - CHIHLIMBAR - Locul II (Majorete)
                                                      - Locul II ( Dans tematic-Cartea 
                                                         Junglei)
10-12 ani - BRILIANT - Locul I ( Jazz/Musicall - "Big girl")
                                       - Locul II (Balet-formatie)
                                       _ Locul I premiu special 550 lei cash 
                     - QUARTZ - Locul I (Dans de caracter-grecesc)
                                      - Locul I (Dans tematic -Familia Addams)
                                      - LOCUL II - premiu special voucher 350 lei
                     - RUBIN - Locul I (Jazz/Musical - Marry Popins)
                                   - Locul I ( Dans de caracter-grup  - Csardas)
                                   - Locul II - premiu special voucher 350 lei
13-15 ani - AMETIST - Locul I ( Jazz/Brodway-grup)
                                       - Locul I (Dans de caracter - Bolywood)
                     - CORAL - Locul I ( Jazz/Musical formatie - "All That 
                                      Jazz")
                                   - Locul I (Dans tematic - "Misterele Egiptului")
                     - SAFIR - Locul I (Dans modern grup)
                     - SMARALD - Locul II (Show-dance grup _ Politiste)
                     - VERONICA STOICA - Locul III ( OPEN- "Challenge"
 
”Două zile cu multe stiluri de dans si mulţi copii talentaţi şi dornici să danseze pe scenă, acolo unde este locul artiştilor! 
Concurenţă mare, cu multe coregrafii frumoase şi executate care mai de care cu mai multă precizie, eleganţă şi corectitudine.
Ne-am urcat pe toate treptele podiumului, am plâns de bucurie, alteori poate de tristeţe dar AM CASTIGAT nu doar multe premii frumoase ci şi o experienţă în plus. ” a precizat profesoara de dans, Ioana Olaru.