Premiile acordate  la Concursul Naţional de Dans „EVERYBODY DANCE WITH US” 2019
În perioada 23 – 24 mai 2019 s-a desfăşurat cea de-a XIV-a ediţie a Concursului Naţional de Dans „EVERYBODY DANCE WITH US”, proiect organizat de Casa de Cultură a Studenţilor din Ploieşti, în parteneriat cu Universitatea Petrol – Gaze din Ploieşti şi finanţat de Ministerul Tineretului şi Sportului.
Au participat formaţiile de dans „One Dream” (Casa de Cultură a Studenţilor Braşov), „X-Tazy” (Casa de Cultură a Studenţilor Cluj Napoca), „Freaks CCS” (Casa de Cultură a Studenţilor Craiova), „Hometown” (Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi), „M & M (Casa de Cultură a Studenţilor Sibiu), „Atlantis”, „Happy Dance”, „Unique” şi „Urban Army” (Casa de Cultură a Studenţilor Ploieşti).
Concursul s-a desfăşurat pe următoarele genuri de dans: modern, contemporan, caracter, etno stilizat, show-dance, fantezie coregrafică, show-revue, dans sportiv, street dance, dans comic şi open.  
 
Premiile acordate în cadrul celei de-a XIV-a ediţii a Concursului Naţional de Dans „Everybody Dance with Us” au fost următoarele:
- Premiul pentru cea mai bună dansatoare: Andreea Grigore – „Happy Dance” (C.C.S. Ploieşti);
- Premiul pentru cel mai bun dansator: Sorin Gogoşoiu – „Freaks CCS” (C.C.S. Craiova);
- Premiul pentru cea mai bună coregrafie: Iolanda Popescu – „One Dream” (C.C.S. Braşov);
- Premiul pentru originalitate: „Freaks CCS” (C.C.S. Craiova);
- Premiul pentru popularitate: „Atlantis” (C.C.S. Ploieşti);
- Premiul special al juriului: „Unique” (C.C.S. Ploieşti);
- Premiul mass-media: „Happy Dance” (C.C.S. Ploieşti).
           
Genul dans modern
Secţiunea duet:
- Locul I: „Hometown” (C.C.S. Iaşi);
Secţiunea grup:
- Locul I: „Urban Army” (C.C.S. Ploieşti);
- Locul II: „Freaks CCS” (C.C.S. Craiova);
- Locul III: „X - Tazy” (C.C.S. Cluj - Napoca);
 
 
 
Genul dans contemporan:
Secţiunea solo:
- Locul I: „M & M” (C.C.S. Sibiu);
Secţiunea duet:
- Locul I: „Freaks CCS” (C.C.S. Craiova);
Secţiunea grup:
- Locul I: „One Dream” (C.C.S. Braşov);
- Locul II: X - Tazy” (C.C.S. Cluj - Napoca);
- Locul III: „M & M” (C.C.S. Sibiu);
 
Genul dans de caracter
Secţiunea duet:
- Locul I: „Urban Army” (C.C.S. Ploieşti);
- Locul II: „M & M” (C.C.S. Sibiu);
Secţiunea grup:
- Locul I: X - Tazy” (C.C.S. Cluj - Napoca);
- Locul II: „One Dream” (C.C.S. Braşov);
- Locul III: „M & M” (C.C.S. Sibiu);
 
Genul etno stilizat
Secţiunea grup:
- Locul I: „Hometown” (C.C.S. Iaşi);
- Locul II: „Unique” (C.C.S. Ploieşti);
 
Genul show- dance:
Secţiunea grup:
- Locul I: „Happy Dance” (C.C.S. Ploieşti);
- Locul II: „M & M” (C.C.S. Sibiu);
 
Genul fantezie coregrafică:
Secţiunea grup:
- Locul I: „One Dream” (C.C.S. Braşov);
- Locul II: „Atlantis” (C.C.S. Ploieşti);
 
Genul show - revue:
Secţiunea grup:
- Locul I: „X-Tazy” (C.C.S. Cluj- Napoca);
- Locul II: „Unique” (C.C.S. Ploieşti);
- Locul III: „Atlantis” (C.C.S. Ploieşti);
 
Genul dans sportiv:
Secţiunea grup:
- Locul I: „M & M” (C.C.S. Sibiu);
 
Genul street- dance:
Secţiunea solo:
- Locul I: „Urban Army” (C.C.S. Ploieşti);
- Locul II: „Unique” (C.C.S. Ploieşti);
- Locul III: „Hometown” (C.C.S. Iaşi);
Secţiunea grup:
- Locul I: „Urban Army” (C.C.S. Ploieşti);
- Locul I: „One Dream” (C.C.S. Braşov);
- Locul III: „Hometown” (C.C.S. Iaşi);
 
Genul dans comic:
Secţiunea grup:
- Locul I: „Atlantis” (C.C.S. Ploieşti);
 
Genul open:
Secţiunea solo:
- Locul I: „Happy Dance” (C.C.S. Ploieşti);
Secţiunea duet:
- Locul I: „Atlantis” (C.C.S. Ploieşti);
Secţiunea grup:
- Locul I: „One Dream” (C.C.S. Braşov);
- Locul II: „Freaks CCS” (C.C.S. Craiova).
 
 
TROFEUL celei de-a XIV-a ediţii a Concursului Naţional de Dans „Everybody Dance with Us” a fost acordat Casei de Cultură a Studenţilor Ploieşti pentru evoluţia de excepţie a trupei de dans „URBAN ARMY”.