Castigatorii Concursului de artă plastică „Ploieşti, oraşul meu, oraş european”

Casa de Cultură “Ion Luca Caragiale” a Municipiului Ploieşti a organizat, în perioada aprilie –mai 2018, cea de a XII-a ediţie a Concursului de artă plastică „Ploieşti, oraşul meu, oraş european”. Concursul a fost organizat pe două secţiuni: Colegiul de Artă “Carmen Sylva” Ploieşti (gimnaziu şi liceu) şi Alte şcoli (gimnaziu şi liceu). Premiile au constat în diplome şi materiale de pictură. Premierea a avut loc joi, 31.05.2018, la ora 13.00, la Winmarkt Ploieşti, iar desenele vor rămâne expuse până la sfârşitul lunii iunie.

 Juriul, format din Valter Paraschivescu, artist plastic, Dragoş Minculescu, artist plastic şi Luminiţa Avram, coordonator proiect, a acordat următoarele premii:

 

Secţiunea Alte şcoli 

Gimnaziu

Premiul I     BARBU ALESIA - Clasa a VIII-a, Colegiul Naţional “I.L.Caragiale” Ploieşti;

Premiul II   VICOL COSMIN VALENTIN – Clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială “Rareş  Vodă” Ploieşti;

                     ION ANA MARIA – Clasa a V-a, Şcoala Gimnazială “Rareş  Vodă” Ploieşti;

Premiul III  DOBRICĂ IOANA , Clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială “Rareş  Vodă” Ploieşti;

Menţiune  NEACŞU GABRIELA REBECA - Clasa a V-a, Şcoala Gimnazială “Rareş  Vodă” Ploieşti;

                   TABUNCICOV MARIA – Clasa a VI-a, Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil”;

                   UDROIU NICOLA - Clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil”.

LICEU

Premiul I     IRIMIEA IOANA - Clasa a XII-a, Colegiul Naţional “Jean Monnet” Ploieşti;

                   CONSTANTINESCU MARIA TEODORA - Clasa a X-a, Colegiul Naţional “I.L.Caragiale” Ploieşti;

Premiul II   SOROIU NICOLA CRISTINA – Clasa a X-a, Colegiul Naţional “Jean Monnet” Ploieşti;

Premiul III – nu s-a acordat

Menţiune DUMITRU  ALEXANDRA - Clasa a XII-a, Colegiul Naţional “Jean Monnet”, Ploieşti

                STAN  FLORIN- Clasa a XII-a, Colegiul Naţional “Jean Monnet”, Ploieşti.

Secţiunea Colegiul de Artă “Carmen Sylva” Ploieşti   

  GIMNAZIU 

Premiul I     - STOICESCU SARA, clasa a VII-a;

                   - COSTACHE TAVITA MARIA, clasa a VII-a;

Premiul II   BERTEANU ANDREI – clasa a VII-a;

                   BREBU IULIA – clasa a V-a;

Premiul III – BÂRLĂ GABRIELA, clasa a VII-a;

                  - STANCU ALEXANDRA, clasa a VII-a;

Menţiune     COSMA MARIUS, cl. a V-a;

                   CORCIU ANA, cl. a VII-a;

                   NIŢĂ MATEI, cl. a VII-a;

                   STOICESCU SARA, cl. a VII-a;

                   ŞTUCAN DARIA, cl. a V-a;

         ANTON ELIANA, cl. a V-a.

LICEU

Premiul I     SIMA OANA GABRIELA, clasa a XI-a;

                   COSTACHE CLAUDIU,    clasa a XI-a; 

Premiul II   COARNĂ CRISTINA CLAUDIA, cl a IX-a;

                   STĂNESCU IOANA, cl a IX-a;

Premiul III – DUMITRESCU FABIANA,  cl a IX-a;

                     ZAHIU ANTONIA cl a X-a;

Menţiune   - POPESCU IOANA,  cl a IX-a;

                 - TUDOR ADELINA, cl a X-a.