
Seria recitalurilor continuă la Filarmonica "Paul Constantinescu", de această dată cu un spectacol cu şi despre dragoste, "Greatest Love Songs"!
Astfel miercuri, 14 februarie, de la ora 19:00, pianista Ioana Maria Lupaşcu, solist concertist al Filarmonicii noastre, împreună cu Violeta Barac - Visarion, solist vocal, aduc în dar publicului ploieştean cele mai cunoscute, apreciate şi îndrăgite cântece de dragoste.
Bilete online, aici: https://filarmonicaploiesti.ro/…/recital-de-pian-si-voce-1…/
De Ziua Îndrăgostiţilor, la Filarmonică veţi putea asculta piese ca "Je t'aime", "When I fall in love", "Fly me to the Moon" sau "Love me tender" precum şi multe alte lucrări care pun dragostea, cel mai frumos sentiment existent, pe cea mai înală treaptă a emoţiilor.
În interpretarea sensibilă şi plină de romantism a celor două artiste protagoniste, care la fiecare apariţie impresionează publicul prin talentul lor remarcabil, vă aşteptăm la o seară în care vom celebra dragostea aşa cum se cuvine, prin muzică.
Biletele pentru "Greatest Love Songs" sunt disponibile atât online pewww.filarmonicaploiesti.ro cât şi la Casa de Bilete a Filarmonicii “Paul Constantinescu” Ploieşti şi la Agenţia Teatrală, la preţuri de 20 de lei - întreg, 15 lei - pensionar şi 10 lei - elev şi student.