ALEGERI LOCALE 2020.Lista primarilor din judetul Prahova
Localitatea NUME PRIMAR PARTID PROCENT
Mun. Ploieşti ANDREI -LIVIU VOLOSEVICI PNL 57,52%
Mun. Câmpina ALIN-IOAN MOLDOVEANU Independent 35,36%
Oraş Azuga CIPRIAN-GEORGE BARBU PNL 63,38%
Oraş Băicoi MARIUS-IOAN CONSTANTIN PPU-SL 76,94%
Oraş Boldeşti Scăeni CONSTANTIN BUCUROIU Alianţa pentru Boldeşti-Scăeni 48,82%
Oraş Breaza BOGDAN-CRISTIAN NOVAC USR 50,90%
Oraş Buşteni LAURENŢIU-MIRCEA CORBU PNL 27,88%
Oraş Comarnic SORIN-NICOLAE POPA PSD 64,89%
Oraş Mizil SILVIU-CĂLIN NEGRARU PSD 47,34%
Oraş Plopeni DRAGOŞ NIŢĂ PNL 56,19%
Oraş Sinaia VLAD-GHEORGHE OPREA PNL 67%
Oraş Slănic DANELUŞ COSTEA PSD 44,04%
Oraş Urlaţi MARIAN MĂCHIŢESCU PNL 52,1%
Oraş Vălenii de Munte FLORIN CONSTANTIN Alianţa pentru Vălenii de Munte 65,97%
Comuna Adunaţi DARIUS-MIHAI SĂVULESCU PNL 58,29%
Comuna Albeşti-Paleologu MARIAN PANAIT PNL 56,09%
Comuna Aluniş IULIAN-CRISTIAN BÎGIU PSD 78,06%
Comuna Apostolache BRATU MIHAIL PNL 84,89%
Comuna Ariceştii Rahtivani GHEORGHE ORBU USR 39,09%
Comuna Ariceştii Zeletin FLORIN-DANIEL ROŞU PNL 61,61%
Comuna Baba Ana ION DRAGU PNL 51,66%
Comuna Balta Doamnei CRISTINEL MATEI PSD 53,53%
Comuna Bătrâni FLORIN-NICOLAIE STOICA PSD 60,77%
Comuna Bălţeşti ION RADU PNL 65,28%
Comuna Băneşti GHEORGHE STOICA PNL 41,87%
Comuna Bărcăneşti GHEORGHE DIMA PNL 38,38%
Comuna Berceni COSMINA RAMONA PANDELE PNL 86,30%
Comuna Bertea AURELIU BOGHICI PNL 58,97%
Comuna Blejoi ADRIAN DUMITRU PSD 54,39%
Comuna Boldeşti Grădiştea NICULAE-EMIL ENESCU PNL 50,82%
Comuna Brazi LEONAŞ RADU PNL 55,01%
Comuna Brebu GHEORGHE-ADRIAN UNGUROIU PNL 50,77%
Comuna Bucov ION SAVU PNL 66,86%
Comuna Călugăreni ION ENACHE PSD 90,73%
Comuna Cărbuneşti PETRE STAN PNL 83,10%
Comuna Ceptura VASILE GEORGE STANCIU Alianţa pentru Ceptura 66,25%
Comuna Ceraşu ALIN-REMUS STAICU PNL 55,81%
Comuna Chiojdeanca GHEORGHE BABA-IANA PSD 48,52%
Comuna Ciorani VOICU MARIN PNL 83,18%
Comuna Cocorăştii Colţ MARIAN STANCIU PSD 34,72%
Comuna Cocorăştii Mislii DANIEL ALEXANDRU PNL 76,95%
Comuna Colceag COSTIN-VALENTIN STAN PNL 38,06%
Comuna Cornu CORNEL NANU PSD 78,68%
Comuna Cosminele IULIAN NAE Partidul Pro România 46,25%
Comuna Drăgăneşti IONUŢ GEORGIAN TOMA PSD 40,35%
Comuna Drajna VIOLETA GONŢEA PNL 79,51%
Comuna Dumbrava MARIAN APOSTOL PNL 88,19%
Comuna Dumbrăveşti DORIN-GABRIEL RĂDUCANU PNL 59%
Comuna Fântânele CONSTANTIN NIŢU Alianţa pentru Fântânele 66,40%
Comuna Filipeştii de Pădure CIPRIAN-DANIEL MORĂRESCU PNL 38,34%
Comuna Filipeştii de Târg AURELIAN MANOLE PNL 70,07%
Comuna Floreşti SIMONA DAVID PNL 52,49%
Comuna Fulga CONSTANTIN BADEA PSD 46,23%
Comuna Gherghiţa MIHAIL NICHITA PSD 93,14%
Comuna Gorgota IONUŢ-NICOLAE DUMITRU PNL 80,42%
Comuna Gornet NICOLAE NEGOIŢESCU PSD 80,01%
Comuna Gornet-Cricov ION CĂLIN PNL 71,57%
Comuna Gura Vadului NICOLAE MARIUS SORA PNL 52,44%
Comuna Gura Vitioarei GHEORGHE STĂNESCU PNL 68,79%
Comuna Iordăcheanu AUREL CONSTANTIN PNL 34,72%
Comuna Izvoarele IOAN-PAUL GRIGORE PSD 86,23%
Comuna Jugureni CONSTANTIN MĂRCOCEANU PSD 67,87%
Comuna Lapoş DUMITRU-CONSTANTIN ŢÎRLEA PNL 60,32%
Comuna Lipăneşti ROBERT-VIOREL NICA PNL 50,78%
Comuna Măgurele VASILICĂ DIACONU PNL 72,46%
Comuna Măgureni GHEORGHE IORDACHE Alianţă pentru Măgurele 47,82%
Comuna Măneciu FLORIN-AURAŞ DRAGOMIR PNL 26,78%
Comuna Măneşti COSTANTIN NIŢOI PNL 80,76%
Comuna Olari MILICĂ VOINESCU PSD 82,60%
Comuna Păcureţi GRIGORE ANDREESCU PSD 53,59%
Comuna Păuleşti TUDOR SANDU PNL 63,45%
Comuna Plopu ADRIAN BĂLĂNESCU PNL 80,52%
Comuna Podenii Noi MIHAI ALIONTE Alianţa pentru Podenii Noi 63,29%
Comuna Poiana Câmpina SERGIU CONSTANDA PNL 85,34%
Comuna Poienarii Burchii ION GHEORGHE PSD 42,38%
Comuna Poseşti VALENTIN-GHEORGHE SPĂTĂRELU PSD 82,66%
Comuna Predeal-Sărari GHEORGHE PURCĂROIU PNL 52,39%
Comuna Proviţa de Jos IONUŢ BOCIOACĂ PSD 67,93%
Comuna Proviţa de Sus TARCISIUS-OVIDIU-IOAN MOVILEANU PNL 77,39%
Comuna Puchenii Mari CONSTANTIN NEGOI PNL 57,74%
Comuna Râfov PAUL-COSTIN CAZANCIUC Alianţa pentru Râfov 61,39%
Comuna Salcia IULIAN-MARIAN GHERGHE PNL 69,98%
Comuna Sălciile NISTOR STAN PNL 53,22%
Comuna Sângeru GHEORGHE RADU PSD 65,76%
Comuna Scorţeni IULIAN-CONSTANTIN BARBU PNL 37,10%
Comuna Secăria GHEORGHE-AURELIAN BĂLAN PSD 69,93%
Comuna Şirna VALERICĂ SANDU PNL 70,45%
Comuna Şoimari LAURENŢIU-ION BĂDICĂ PSD 49,18
Comuna Şotrile DANIEL BOGDAN DAVIDESCU Independent 41,22%
Comuna Starchiojd AHMED CORNEL GÎRBEA Alianţa pentru Starchiojd 54,30%
Comuna Ştefeşti VASILE TĂBĂRAŞ Alianţa pentru Ştefeşti 63,11%
Comuna Surani LUCIAN GABRIEL BUCUR PNL 76,99%
Comuna Talea CRISTIAN NEAGOE Alianţa pentru Talea 70,16%
Comuna Târgşoru Vechi NICOLAE DRĂGAN PNL 49,71%
Comuna Tătaru IONUŢ POPA PSD 43,79%
Comuna Teişani GHEORGHE STANCIU PNL 49,39%
Comuna Telega COSTEL BREZEANU PSD 41,5%
Comuna Tinosu IULIAN-GABRIEL ANDREI PNL 61,29%
Comuna Tomşani MIHAI-FLORIN PELIN PSD 84,57%
Comuna Vadu Săpat ADRIAN TĂBÎRCĂ PSD 51,73%
Comuna Valea Călugărească IOANA NEAGU Independent 31,30%
Comuna Valea Doftanei LUCIAN-VILEFORD COSTEA PNL 87,38%
Comuna Vărbilău ION IONIŢĂ PSD 55,51%
Comuna Vâlcăneşti ADRIAN MANOLE PNL 54,11%

Sursa:https://www.observatorulph.ro/administratie/2582674-lista-completa-a-noilor-primari-din-prahova-confirmati-la-alegerile-locale

Foto cu caracter ilustrativ