Viceprimarul municipiului Ploieşti,Cristian Mihai Ganea, a premiat elevii Clubului Sportiv Şcolar Ploieşti, medaliaţi la Campionatele Naţionale Şcolare 2019
 
 
 
Viceprimarul municipiului Ploieşti, domnul Cristian Mihai Ganea, a premiat, astăzi,(n.r. joi 28 noiembrie a.c.), elevii Clubului Sportiv Şcolar Ploieşti, medaliaţi la Campionatele Naţionale Şcolare 2019, alături de aceştia fiind felicitaţi şi premiaţi şi profesorii antrenori ai acestora.
 
În cadrul reuniunii oficiale, care s-a derulat la sediul Primăriei municipiului Ploieşti, viceprimarul Cristian Mihai Ganea, în semn de apreciere faţă de eforturile depuse şi rezultatele deosebite obţinute, le-a acordat tinerilor sportivi diplome de excelenţă, asigurându-i totodată de toată susţinerea necesară bunei desfăşurări a pregătirii lor, pentru obţinerea unor rezultate la fel de bune în competiţiile de profil. 
În cadrul reuniunii oficiale, care s-a derulat la sediul Primăriei municipiului Ploieşti, viceprimarul Cristian Mihai Ganea, în semn de apreciere faţă de eforturile depuse şi rezultatele deosebite obţinute, le-a acordat tinerilor sportivi diplome de excelenţă, asigurându-i totodată de toată susţinerea necesară bunei desfăşurări a pregătirii lor, pentru obţinerea unor rezultate la fel de bune în competiţiile de profil. 
Reamintim în acest context elevii Club Sportiv Şcolar Ploieşti şi rezultatele obţinute de aceştia la Campionatele Naţionale Şcolar 2019: 
 
Secţia Atletism – Profesori Andrei Maria, Andrei Florin şi Munteanu Robert
 
Ioniţă Robert – locul II ştafetă 4 x 100 m
Gudi David – locul II ştafetă 4 x 100 m 
Olteanu Florian – locul II ştafetă 4 x 100 m 
Săceanu Alexandru – locul II la probele ştafetă 4 x 100 m şi ştafetă 4x 400m
Niculiţă Remus – locul II ştafeta 4 x 400 m şi locul III ştafeta 4 x 100 m
Chivi Eduard – locul II ştafeta 4 x 400 m şi locul III ştafeta 4 x 100 m
Toma Andrei – locul II ştafeta 4 x 400 m
Alexandru daria – locul II ştafetă 4x400 m
Baicu Raluca - locul II ştafeta 4 x 400 m
Teodoru Alexandra - locul II ştafeta 4 x 400 m
Ristulescu Rossana – locul II ştafeta 4 x 400 m
Chivi Ruben - locul III ştafeta 4 x 100 m
Florea Andrei - locul III ştafeta 4 x 100 m
Geamănu Alexandru – locul II la proba de 400 m şi locul III proba de 200 m
Secţia Judo – Profesori Munteanu Doru, Trandafirescu Mihai şi Slăveanu Cosmin 
 
Grădinaru Vladimir – locul I la cat. 60 kg
Mărculescu Radu - locul I la cat. 55 kg
Cristescu Andrei  – locul III la cat. 55 kg
Moise Alin  – locul III la cat. 66 kg
Manu Tudor  – locul III la cat. 73 kg
Secţia Scrimă – Profesor Popescu Rodica
Macovei Alexandru –locul I proba floretă 
Secţia Tenis – Profesor Vlădoiu Claudia
Morar Radu –locul I proba individual
Pentru activitatea profesională pe care a derulat-o până în prezent şi pentru eforturile manageriale de care dă dovadă, directorul Clubului Sportiv Şcolar Ploieşti, respectiv domnul profesor Silviu Stănescu, a fost de asemenea felicitat şi premiat cu o diplomă de excelenţă. 
Cu acest prilej, viceprimarul municipiului Ploieşti a purtat o discuţie deschisă, cu reprezentanţii clubului amintit, pe probleme pe care aceştia le întâmpină la nivelul sportului actual ploieştean. Edilul şi-a exprimat, încă odată, deschiderea la un dialog aplicat, în vederea rezolvării problemelor logistice din domeniu, urmând ca, pe viitor, împreună cu reprezentanţii Consiliului Local Ploieşti, să se analizeze şi identifice o serie de măsuri viabile, menite să susţină sportul ploieştean.
Sursa:Comunicat Primaria Ploiesti