ATELIERUL DE SOFERI . DIN PASIUNE PENTRU MASINI
 
 
Un proiect tanar, Atelierul de Soferi, urmareste o abordare moderna si eficienta a procesului de dobandire a cunostintelor teoretice si practice in vederea formarii unor conducatori auto competenti si siguri pe actiunile lor.
 
In acest sens ne-am propus ca intr-un mediu de studiu modern si prietenos, echipat la standardele cerute de legislatia in domeniu, ca fiecare dintre elevii nostri sa dobandeasca, pe langa cunostintele teoretice si practice, placerea si dorinta de a conduce autovehiculul.
 
In cadrul orelor de legislatie dorim sa creem o atmosfera interactiva  in care dezbaterile colective sa fie completate cu prezentari video din trafic, cat si interpretari grafice ale situatiilor ipotetice cu care se pot confrunta viitorii conducatori auto.
 
Ca si mijloace didactice, Atelierul de Soferi detine un spatiu modern cu o capacitate de 11 elevi pe fiecare grupa, doua autoturisme autorizate de catre Autoritatea Rutiera Romana, doi instructori cu studii superioare, membri fondatori ai scolii si un profesor de legislatie.
 
Colectivul nostru tanar si dedicat acestei activitati si-a propus ca fiecare dintre absolventii scolii sa aiba un traseu cat mai placut si prietenos in cadrul procesului de invatare, iar la absolvire experienta traita sa-i indemne sa recomande cu placere serviciile scolii noastre.
 
Program
Durata cursului este de 24 de ore, repartizate conform planificării pentru fiecare serie/grupă de cursanţi;
 
Descriere
Sub indrumarea noastra veti desfasura orele de legislaţie rutieră, conducere preventivă şi ecologică, cunoaşterea şi întreţinerea autovehiculelor;
Full support
 
Venim în sprijinul elevilor nostrii cu cursuri teoretice interactive iar pe parcursul lectiilor cat şi la final acestia vor fi testati pe chestionare auto actualizate.
 
ALTE SERVICII
Ore de conducere suplimentare pentru persoanele care deţin permis de conducere auto categoria „B”, cu autoturismul scolii;
 
Mai multe detalii despre preturi,oferte si legislatie accesati pagina : https://scoaladesoferiploiesti.ro/ sau https://www.facebook.com/atelierul.desoferi